تصویری تازه از فریبرز عرب نیا به همراه پسرش

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

فریبرز عرب نیا (زاده‌ی ۲۵ فروردین ۱۳۴۳) بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی است. او در آثار کارگردانان نامداری چون بهرام بیضایی، مسعود کیمیایی، داوود میرباقری، فرزاد مؤتمن و بهروز افخمی بازی کرده‌است.

اول صبح؛ فریبرز عرب نیا، در سال ۱۳۴۳ در تهران متولد شد و در سال ۱۳۶۰ موفق به اخذ مدرک دیپلم ریاضی و فیزیک شد. او پس از طی کردن دوره خدمت سربازی در سال ۱۳۶۴ به ترکیه رفت و در دانشگاه خاورمیانه آنکارا مشغول به تحصیل رشته مدیریت شد، اما آن را نیمه تمام رها کرد و به ایران بازگشت تا در رشته مورد علاقه‌اش مشغول شود.

او پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی و دوره‌های تخصصی تئاتر و سینما به شکل حرفه‌ای وارد کار شد. او تئاتر را در کانون تئاتر تجربی زیر نظر حمید سمندریان و سینما را در دوره‌ای دوساله در مجتمع آموزشی سینما سپری کرد. او همچنین در رشته‌ی ارتباط تصویری (گرافیک) موفق به اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه هنر شد. او علاوه بر بازیگری، سال‌ها در زمینه طراحی گرافیک نیز فعال بود.

ازدواج‌های فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب‌نیا در سال ۱۳۷۰ با آتنه فقیه نصیری ازدواج کرد که در نهایت به طلاق منجر شد. عرب‌نیا برای بار دوم در سال ۱۳۷۹ با عسل بدیعی ازدواج کرد که این زندگی بعد از ۴ سال در سال ۱۳۸۳ به جدایی کشیده شد. فرزندش جان‌یار حاصل ازدواج دوم او است.

 76 77

78

منبع: گفتنی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار