زیباترین زنان دهه ۱۹۶۰؛ از مرلین مونرو تا راکل ولش/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دهه ۱۹۶۰ دوران ویژه‌ای در پایان عصر طلایی هالیوود و آغاز دورانی از آزادی بود. موج دوم فمینیسم باعث شد که استایل زنان تغییراتی کند، اما همچنان برخی از اسطوره‌های زیبایی کلاسیک هالیوود در مرکز توجه باقی ماندند.

اول صبح؛ با نگاهی به گذشته، می‌توان فهمید که هر دهه معیارهای زیبایی متفاوتی داشته است. در دهه ۹۰ میلادی، زیبایی به سبک «هروئین شیک» مد بود، در دهه ۵۰ زنان بلوند و پرجذبه محبوب بودند و در دهه ۲۰ میلادی «فلاپرهای پسرانه» مورد توجه قرار داشتند.

دهه ۱۹۶۰ دوران ویژه‌ای در پایان عصر طلایی هالیوود و آغاز دورانی از آزادی بود. موج دوم فمینیسم باعث شد که استایل زنان تغییراتی کند، اما همچنان برخی از اسطوره‌های زیبایی کلاسیک هالیوود در مرکز توجه باقی ماندند.

بیایید نگاهی بیندازیم به ستارگانی که به عنوان زیباترین زنان دهه ۱۹۶۰ شناخته می‌شدند.

مرلین مونرو

Marilyn-Monroe-800x450-1

مرلین مونرو اولین زن جذاب و بلوندی بود که در دهه ۱۹۵۰ به شهرت رسید. دوران درخشش او تا دهه ۱۹۶۰ ادامه یافت، تا اینکه در سال ۱۹۶۲ به طور تراژیکی در جوانی درگذشت. برخی او را به عنوان یکی از محرکان اصلی انقلاب جنسی دهه ۶۰ می‌دانند.

سوفیا لورن

sophia-loren-wikipedia

سوفیا لورن، بازیگر ایتالیایی، نماد زیبایی جاودان بود. او از درگیری با فقر، به یکی از زیباترین زنان و موفق‌ترین بازیگران جهان تبدیل شد.

جین منسفیلد

image-453

جین منسفیلد، یک زن جذاب و بلوند دیگر بود که کمی بعد از مرلین مونرو به شهرت رسید. منسفیلد یکی از اولین مدل‌های مجله پلی‌بوی به شمار می‌رفت. او در سال ۱۹۶۷ بر اثر تصادف جان باخت.

جین فوندا

image-454

جین فوندا امروز نیز مانند ۶۰ سال پیش همچنان یک اسطوره است. در دهه ۶۰، او با بازی در نقش اصلی فیلم علمی تخیلی باربارلا (Barbarella) در سال ۱۹۶۸ به شهرت رسید.

کاترین دِنُو

70

کاترین دنو، بازیگر فرانسوی، به خاطر زیبایی‌اش شهرت داشت. او اغلب در نقش‌های مرموز و خونسرد بازی می‌کرد و با برخی از بزرگترین کارگردانان زمان خود همکاری داشت.

توییگی

11

لزلی لاوسون که بیشتر با نام مستعار «توییگی» شناخته می‌شود، مدل بریتانیایی بود که در صحنه مد دهه ۱۹۶۰ حکمرانی می‌کرد. او تنها یک نوجوان بود، اما با مدل موی پیکسی نمادین خود به سرعت به شهرت رسید.

گلدی هان

72

گلدی هان با بازی در نقش دخترهای دوست‌داشتنی و آشنا در فیلم‌های کمدی دهه ۱۹۶۰ به شهرت رسید. او از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده است!

راکل ولش

image-460

راکل ولش با وجود دیالوگ‌های محدودش در فیلم یک میلیون سال قبل از میلاد (One Million Years B. C.) در سال ۱۹۶۶، با عکس خود در لباسی از پوست حیوان به سرعت به اسطوره و نماد زیبایی تبدیل شد. پوسترهای او در آن زمان بسیار پرفروش بود.

اورسولا آندرس

AA1f5H3p.webpg_-1024x801

اورسولا آندرس، بازیگر و مدل سوئیسی، با ایفای نقش «هانی رایدر» در فیلم جیمز باند دکتر نو (Dr. No) در سال ۱۹۶۲ به شهرت رسید. او به خاطر سکانسی که در آن با لباسی سفید از اقیانوس بیرون می‌آید، مشهورترین دختر در فیلم‌های جیمز باند است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار