النا آهی کیست؟/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

النا آهی بازیگر سینما و تلویزیون است که به واسطه بازی‌اش در سریال تلویزیونی هفت سر اژدها مشهور شده است.

اول صبح؛ النا آهی بازیگر سینما و تلویزیون است که به واسطه بازی‌اش در سریال تلویزیونی هفت سر اژدها مشهور شده است. از زندگی شخصی، سال تولد و خانواده النا آهی اطلاعاتی در دست نیست. اما رزومه کاری او نشان می‌دهد که از مهم‌ترین آثار النا آهی می‌توان به بازیگری در فیلم ترومای سرخ اشاره کرد. ترومای سرخ فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی اسماعیل میهن‌دوست محصول سال ۱۳۹۵ است.

19

النا آهی بازیگر سریال هفت سر اژدها کیست؟

در این فیلم النا آهی با باران کوثری، مهتاب کرامتی، رضا کیانیان، پریوش نظریه، مهرداد صدیقیان، ویشکا آسایش، آتش تقی‌پور‎، اسماعیل میهن‌دوست، مهوش افشارپناه، بهمن اردلان، آیدا سرشار، زهرا کمالی، الهام طهموری، فاطمه کمالی، سمیرا غلامزاده، آبان حسین آبادی، مسعود امینی تیرانی، کامران کیان ارثی، نیکان راست‌قلم، نغمه ارجمند، یگانه رجبی همکاری کرده است.

17

خلاصه داستان: «ترومای سرخ» قصه‌ای عاشقانه در بستر یک سفر شهری در تهران است. طی این سفر شاهد تلاش شخصیت اصلی فیلم (پریوش نظریه) برای برقراری تعادل بین چهار بعد شخصیتی زن (معشوقه، مادر، آمازون و مادونا) هستیم. این فیلم مشابه «برخورد خیلی نزدیک» فیلم قبلی اسماعیل میهن دوست، از بازیگوشی و شیطنت‌های روایی نیز برخوردار است.

13

اولین کار تلویزیونی النا آهی که باعث دیده شدن بیشتر این چهره شد، سریال پرمخاطب هفت سر اژدها است.

او در این سریال کاراکتر جواهر را ایفا می‌کند. هفت سر اژدها مجموعه‌ی تلویزیونی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی ابوالقاسم طالبی در ژانر پلیسی، سیاسی، اجتماعی است که پخش آن ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ از شبکه‌ی سه آغاز شد.

در این مجموعه داستان آقازاده‌ای با نام سلطان‌خواه و چند تن از مفاسد اقتصادی بانفوذ جامعه به تصویر کشیده شده است. مجید واشقانی، حمید گودرزی، علیرام نورایی، جعفر دهقان، آرزو تاج نیا و… از دیگر بازیگران این سریال هستند.

سایر سوابق

از دیگر کارهای النا آهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلم سینمایی چاقی

سریال دندون طلا

بلندی‌های زیرپا

النا آهی همچنین سابقه حضور در نمایشهای «لطفا با مرگ من موافقت کنید» و «غیرمنتظره» را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

14

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر کردیم اطلاعاتی از زندگی شخصی خانم بازیگر در دست نیست اما با چرخی در صفحه شخصی او متوجه شدیم که النا آهی ازدواج کرده و یک دختر به نام گیسو دارد.

16

11

10

منبع: دلگرم
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار