عکس‌های شخصی «هما سعادت» سریال پایتخت با پسر جوانش/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

ریما رامین فر در سال ۱۳۶۹ دیپلم گرفت و در رشته گرافیک توانست به دانشگاه راه بیابد و پس از یک‌سال تصمیم گرفت به آلمان برود و در آن‌جا به تحصیل خود بپردازد و پس از چند سال به ایران بازگشت و توانست در رشته‌ی هنر قبول شود و همزمان با ورود به دانشگاه به فعالیت خود در تئاتر پرداخت.

اول صبح؛ ریما رامین فر و پسرش: این بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۵ فروردین ماه ۱۳۴۹ است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته کارگردانی تئاتر است. او کار در تئاتر را در سال ۱۳۷۶ با نمایش شب بخیر مادر آغاز کرد و در سال ۱۳۷۹ با بازی در نان و عشق و موتور ۱۰۰۰ پا به عرصه‌ی سینما نهاد. رامین‌فر برای نقش‌آفرینی در یه حبه قند (۱۳۸۹) نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن جشنواره فیلم فجر شد. او از ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۹ در مجموعه‌ی تلویزیونی پایتخت ایفای نقش کرد و برایش برنده‌ی جایزه‌ی حافظ بهترین بازیگر زن کمدی شد. رامین‌فر در ابد و یک روز (۱۳۹۴) حضور داشته و نویسنده‌ی چند مجموعه‌ی تلویزیونی بوده‌است.

بیوگرافی ریما رامین فر

ریما رامین فر در سال ۱۳۶۹ دیپلم گرفت و در رشته گرافیک توانست به دانشگاه راه بیابد و پس از یک‌سال تصمیم گرفت به آلمان برود و در آن‌جا به تحصیل خود بپردازد و پس از چند سال به ایران بازگشت و توانست در رشته‌ی هنر قبول شود و همزمان با ورود به دانشگاه به فعالیت خود در تئاتر پرداخت.

از سال ۱۳۷۱ در رشته‌ی تئاتر به تحصیل خود در دانشگاه ادامه داد. نخستین کار حرفه‌ای او به عنوان بازیگر در عرصه‌ی تئاتر، نمایش «شب بخیر مادر»، نوشته‌ی مارشا نورمن، با کارگردانی حامد محمدطاهر بود که در سال ۱۳۷۵ در تئاتر شهر به اجرا درآمد؛ نخستین نمایشنامه‌ای هم که نوشت، نمایشنامه‌ی «پس تا فردا» بود که نمایش آن در جشنواره‌ی تئاتر فجر اجرا شد و جایزه‌ی سوم نمایشنامه‌نویسی را گرفت. رامین‌فر، علاوه بر نوشتن نمایشنامه، به عنوان یکی از بازیگران این نمایش در صحنه حاضر شد.

پس از آن، رامین‌فر در تئاتر به فعالیت خود در زمینه‌ی نمایشنامه‌نویسی، بازیگری و کارگردانی ادامه داد. «از زمستان ۶۶»، «رقص کاغذ پاره‌ها»، «پس تا فردا»، «دل سگ»، «یک دقیقه سکوت»، «همان همیشگی» و «زمزمه‌ی مردگان» از جمله کارهای او در هنر تئاتر است.

وی در دانشگاه، در مقطع کارشناسی نمایش و همچنین کارشناسی ارشد کارگردانی، به فراگیری دانش در زمینه‌ی بازیگری و کارگردانی پرداخت. در سال ۱۳۸۰ در «یک دقیقه سکوت» بازی کرد و جایزه‌ی دوم بازیگری جشنواره‌ی تئاتر فجر را گرفت و در نمایش «زمزمه‌ی مردگان» هم جایزه‌ی اول بازیگری جشنواره‌ی تئاتر فجر را کسب کرد.

وی در دهه‌ی ۱۳۸۰ فعالیت خود در تلویزیون ایران را با نویسندگی در سریال بدون شرح و بازیگری در مجموعه‌ی من یک مستاجرم و نویسندگی مجموعه‌ی کمربندها را ببندیم آغاز نمود.

ریما رامین فر با امیر جعفری بازیگر ازدواج کرده و یک پسر به نام آیین دارد.

حضور در سریال پایتخت

در سال ۱۳۹۰، رامین‌فر با بازی در نقش «هما سعادت» در مجموعه‌ی پایتخت ۱ به فعالیت خود در تلویزیون ادامه داد و پس از آن، در همین نقش، در کنار محسن تنابنده، در فصل‌های دوم تا ششم این مجموعه‌ی پرمخاطب، به ایفای نقش پرداخت. نقش هما مورد تحسین واقع شد و البته منتقدانی هم معتقد بودند رامین فر نتوانسته در این نقش به خوبی ظاهر شود.

او در این سریال یکی از شخصیت‌های اصلی سریال است که نقش همسر نقی معمولی را اجرا می‌کند. از ویژگی‌های او می‌توان به اعتماد به نفس بالا و پشتیبانی از خانواده اشاره کرد. او در فصل ۴ به شورای شهر پیوست اما در فصل ۵ به دلیل تصادف و تأثیرات آن بر اعصاب، از شورای شهر بیرون آمد. در فصل ۶ او شغل جدیدی پیدا کرد و گوینده‌ی اخبار شبکه مازندران شد.

عکس ریما رامین فر و پسرش

48

49

منبع: چشمک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار