پردرآمدترین ستاره‌های سینما در سال ۲۰۲۳

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جنیفر آنیستون ستاره دوست‌داشتنی سریال فرندز با درآمد خالص ۵۶ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۴۲ میلیون می‌شود، در رده ششم قرار گرفت.

اول صبح؛ اگرچه سال ۲۰۲۳ یکی از پرفراز و نشیب‌ترین سال‌ها برای صنعت سینما بود، با این حال ستاره‌های محبوب هالیوود همچنان درآمدهای هنگفتی را به جیب زدند. بر اساس گزارش اخیر مجله فوربس، ده بازیگر برتر و پردرآمدترین‌های سال ۲۰۲۳، در مجموع ۴۴۹ میلیون دلار درآمد داشته‌اند.

دنزل واشنگتن

1-31_5_11zon

در رتبه دهم، دنزل واشنگتن، بازیگر قدیمی سینما با درآمد خالص ۲۸ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۲۴ میلیون می‌شود، قرار گرفته است. اگرچه واشنگتن ۶۹ ساله، با سومین قسمت از فرنچایز هیجان‌انگیز اکولایزر، به این در آمد رسید، اما درآمد پایدار از آثار گذشته‌اش بیش از ۴۰ سال در صنعت سینما نیز نقش مهمی داشته است. بسیاری از آثاری که به دهه ۱۹۷۰ باز می‌گردند، همچنان جریان درآمد ثابتی را برای این بازیگر برنده اسکار حفظ کرده اند.

بن افلک

2-28_6_11zon

بن افلک درآمد خالص ۴۳ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۳۸ میلیون می‌شود، در رتبه نهم قرار گرفت. او بخشی از این درآمد را مدیون سمت مدیر اجرایی استودیوی هنری Artists Equity و فیلم موفق Air است که در آن با دوست قدیمی‌اش مت دیمون همکاری می‌کند.

جیسون استاتهام

3-25_7_11zon

جیسون استاتهام تهیه‌کننده و بازیگر ۵۶ساله بریتانیایی، با درآمد خالص ۴۸ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۴۱ میلیون می‌شود، در رده هشتم قرار گرفت. او در سال ۲۰۲۳ سه فیلم سریع و خشن ۱۰، مگ ۲: گودال و بی‌مصرف‌ها ۴ را داشت؛ اگرچه منتقدان نظر چندان مساعدی درباره فیلم مگ ۲: گودال او نداشتند. فیلم اکشن مهیج او با عنوان زنبوردار در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۴ است.

لئوناردو دی‌کاپریو

4-20_8_11zon

لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر ۴۸ساله با بازی در فیلم قاتلان ماه گل به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، با قراردادی سودآور از پخش این فیلم بهره‌مند شد. دی‌کاپریو، با درآمد خالص ۴۸ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۴۱ میلیون می‌شود، در رده هفتم قرار گرفت.

جنیفر آنیستون

5-1-3_9_11zon

جنیفر آنیستون ستاره دوست‌داشتنی سریال فرندز با درآمد خالص ۵۶ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۴۲ میلیون می‌شود، در رده ششم قرار گرفت. او بخش بزرگی از این درآمد را مدیون سریال The Morning Show و قراردادهای تبلیغاتی با برندهای مختلف بود.

مت دیمون و رایان گاسلینگ

7-10_10_11zon

در جایگاه چهارم و پنجم، دو بازیگر برجسته هالیوودی، مت دیمون و رایان گاسلینگ با درآمد خالص یکسان ۵۰ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۴۳ میلیون دلار می‌شود، قرار گرفتند. دیمون بابت نقش آفرینی در فیلم‌های اپنهایمر و همکاری‌اش با استودیوی Artists Equity این میزان درآمد را کسب کرد، در حالی که گاسلینگ بیشترین سهم درآمدی خود را مدیون موفق باربی و فروش فوق‌العاده این فیلم بود.

6-13_11zon

تام کروز

8-11_11_11zon

رتبه سوم متعلق به تام کروز بود. ستاره محبوب و پرتلاش هالیوود که همچنان به انجام بدلکاری‌های نفس‌گیر و حرکات خطرناک در فیلم‌هایش ادامه می‌دهد، با درآمد خالص ۵۳ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۴۵ میلیون دلار می‌شود، باز هم ثابت کرد که یکی از آخرین بازیگرانی است که توانسته قراردادهای پرسودی منعقد کند.

مارگو رابی

9-5_12_11zon

اما مارگو رابی، ستاره استرالیایی که با بازی در نقش باربی به یکی از مورد توجه‌ترین بازیگران سال ۲۰۲۳ تبدیل شد، با درآمد خالص ۷۸ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۵۹ میلیون دلار می‌شود، در رتبه دوم پردرآمدترین ستاره‌های سینما در سال ۲۰۲۳ قرار گرفت.

آدام سندلر

10-6_13_11zon

و در نهایت رتبه نخست را آدام سندلر کمدین پرآوازه با درآمد خالص ۹۷ میلیون دلار که با کسر هزینه‌ها و مالیات ۷۳ میلیون دلار می‌شود، به خود اختصاص داد. این موفقیت بزرگ برای سندلر بیشتر ناشی از فروش و استقبال گسترده از قسمت دوم فیلم Murder Mystery ۲ در نتفلیکس بود. علاوه بر این، سندلر با بیش از ۴۰ اجرای استندآپ کمدی، درآمد قایل توجهی داشت و در انت‌ها نیز به پاس یک دوره کاری پربار، در جوایز منتخب مردم سال ۲۰۲۴، جایزه نماد مردم را دریافت کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار