چهرۀ دیدنی بازیگران »جنگجویان کوهستان» بعد از ۴۲ سال/ تصویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

بازیگران سریال جنگجویان کوهستان را بعد از ۴۳ سال به نمایش در آوردیم. در این تصاویر لینچان را در ۸۴ سالگی و هوسانیانگ را در ۷۳ سالگی خواهید دید. با بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان همراه مجله گفتنی باشید.

اول صبح؛ یادش بخیر، میخکوب شدن پای تلویزیون‌های سیاه و سفید قدیمی و دیدن سریال خاطره‌انگیز، جنگجویان کوهستان! هر هفته باید دعا میکردیم که موقع پخش این سریال برق قطع نشه! چه روزهایی رو گذروندیم! مجری میومد یه ۱۰ دقیقه حرف میزد و ۴ تا آگهی تبلیغاتی به خوردمون میداد و در نهایت حدود ۴۵ دقیقه سریال میدیدیم، که ازین ۴۵ دقیقه یه عالمه اول و آخرش هم تیتراژ و آهنگ سریال بود! چند دقیقه اولش هم تکرار گذشته بود که یادمون نرفته باشه! خلاصه سرتون رو درد نیارم، یه سریال ساده رو ما باید حداقل یکی دو سال با آب و تاب میدیدیم! گاهی اوقات هم تازه کلا تکرار هفته پیش رو به بهانه‌های مختلف پخش میکردن! کجاست شیچین نه اژدها و کائوچیوی ذلیل مرده‌ی خیر ندیده و تینیور و لینچان و هوسانیانگ! و ….

بازیگران-سریال-جنگجویان-کوهستان1

جنگجویان کوهستان (به ژاپنی: 水滸伝، هِپبورن: Suikoden، به انگلیسی: The Water Margin) یک مجموعه تلویزیونی ژاپنی است که در سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۴ پخش شد. این سریال بر اساس یکی از چهار رمان کلاسیک ادبیات چین به نام لبه آب یا شوئی خو جوئن اثر شی نایان و لو گوانجونگ نوشته شده‌است.

داستان سریال جنگجویان کوهستان درباره‌ی ۱۰۸ قهرمان است که از سرتاسر چین در مکانی به نام «لیانگ‌شان پو» گردهم آمده و علیه ظلم و فساد حکومتی قیام می‌کنند و جاودانه می‌شوند.

این سریال در ایران با نام جنگجویان کوهستان و لیانگ‌شان پو شناخته می‌شود و برای اولین بار در سال‌های پایانی دهه‌ی ۱۳۶۰ خورشیدی از شبکه یک ایران پخش شد. بسیاری از ایرانیان خاطره تماشای این سریال به صورت رنگی یا سیاه و سفید را دارند.

جنگجویان کوهستان یکی از محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ ژاپن است و در بسیاری از کشورهای دیگر نیز به نمایش درآمده است. این سریال به دلیل داستان جذاب، شخصیت‌های به یاد ماندنی و صحنه‌های اکشن دیدنی، مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار گرفته است.

حقایق جالبی درباره‌ی سریال جنگجویان کوهستان:

این سریال در ۱۳ قسمت ساخته شده است.

این سریال در زمان پخش خود در ایران، به یکی از محبوب‌ترین سریال‌ها تبدیل شد.

موسیقی متن این سریال نیز بسیار محبوب شد و به عنوان تیتراژ پایانی سریال پخش می‌شد.

این سریال در سال ۱۳۷۲ با نام لیانگ‌شان پو دوبله و پخش شد.

این سریال در سال ۱۳۸۶ با نام جنگجویان کوهستان و با دوبله جدیدی از شبکه آی فیلم پخش شد.

جنگجویان کوهستان یک سریال کلاسیک و به یاد ماندنی است که هنوز هم طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

 

منبع: گفتنی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار