معروف‌ترین مادر و دخترهای بازیگر و هنرمند ایران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

ثریا قاسمی دختر حمیده خیرآبادی هنرمند فقید سینمای ایران است که هنر را از مادرش آموخت و از سال ۴۹ به وادی هنر قدم نهاد و توانست به مانند مادرش به یکی از محبوب ترین‌های سینمای ایران تبدیل شود.

اول صبح؛ مادر و دخترهای هنرمند: شاید برایتان جالب باشد که با دختر و مادرهای سینمای ایران بیشتر آشنا شوید و بدانید کدام یک از دختران سینمای ایران راه مادرشان در وادی بازیگری ادامه دادند. در میان هنرمندان بسیار دیده میشود که هنر در دل خانواده جا گرفته و از پدر و مادر به فرزندان رسیده است. در ادامه این مطلب بخش فرهنگ و هنر مجله خبری چشمک در محموعه فیلم و سریال به معرفی تعدادی از مادر و دخترهای هنرمند سینما و تلویزیون می‌پردازیم که سالهاست درخشیده‌اند و نام آشنا در میان علاقمندان سینما و تلویزیون هستند. برخی از این هنرمندان محبوب و دوست داشتنی عبارتند از:

حمیده خیرآبادی و دخترش ثریا قاسمی

مادر-و-دخترهای-هنرمند-4

حمیده خیرآبادی مادر مهربان سینمای ایران بود که بازیگری را از اوایل دهه ۳۰ آغاز کرد و در فیلم و سریال‌های زیادی نقش آفرینی کرد و یکی از ماندگارترین و محبوب‌ترین مادران سینمای ایران است که بازی در سریال‌هایی چون پدرسالار، یادداشت‌های کودکی، سمندون، دردسر والدین، خانه سبز و… را در کارنامه هنری‌اش دارد و این بانوی هنرمند ۳۱ فروردین ماه سال ۸۹ درگذشت.

ثریا قاسمی دختر حمیده خیرآبادی هنرمند فقید سینمای ایران است که هنر را از مادرش آموخت و از سال ۴۹ به وادی هنر قدم نهاد و توانست به مانند مادرش به یکی از محبوب ترین‌های سینمای ایران تبدیل شود.

زری خوش کام و دخترش لیلا حاتمی

مادر-و-دخترهای-هنرمند-10

زری خوش کام یا همان زهرا حاتمی یکی از بازیگران قدیمی سینمای ایران است که بازیگری را از دوران قبل از انقلاب آغاز کرد و در سالهای اخیر در فیلم‌هایی چون شعله ور، در دنیای تو ساعت چند است، سیمای زنی در دوردست و… ایفای نقش کرد.

لیلاحاتمی دختر زنده یاد علی حاتمی و زری خوش کام است که راه پدر و مادر را در عرصه هنر ادامه داد و همسرش علی مصفا هم از بازیگران و کارگردان‌های سینما است.

آزیتا حاجیان و دخترانش مهراوه و ملیکا شریفی نیا

مادر-و-دخترهای-هنرمند-1

آزیتا حاجیان بانوی هنرمند سینمای ایران یکی دیگر از مادرانی است که دخترانش راه او را در وادی هنر ادامه دادند.

آزیتا حاجیان همسر سابق محمدرضا شریفی نیا بود و مهراوه و ملیکا شریفی نیا دو دختر خانم بازیگر هستند که هر دو در دنیای بازیگری فعال هستند و مهراوه دختر بزرگتر این خانواده نسبت به ملیکا از شهرت بیشتری برخوردار است.

پروین قائم مقامی و دخترش بهاره رهنما

مادر-و-دخترهای-هنرمند-3

پروین قائم مقامی بازیگر پیشکسوت دنیای سینما و تلویزیون است که بازیگری را از حدود سال ۸۵ آغاز کرد اما تفاوت او با دیگر مادران سینمای ایران این است که دخترش باعث بازیگر شدن او شد.

بهاره رهنما بانوی بازیگر سینما و تلویزیون دختر پروین قائم مقامی است که از سال ۷۱ تاکنون در عرصه هنر فعالیت دارد و در سریال‌هایی چون بچه مهندس، خوب بد زشت، پژمان، خداحافظ بچه، چک برگشتی، زیر زمین، من یک مستاجرم و… به ایفای نقش پرداخته است.

فهیمه رحیم نیا و دخترش شقایق فراهانی

مادر-و-دخترهای-هنرمند-5

فهیمه رحیم نیا همسر بهزاد فراهانی است که سالهاست در دنیای بازیگری فعالیت میکند و فرزندان این زوج هم راه پدر و مادرشان را در وادی هنر ادامه دادند.

شقایق فراهانی دختر هنرمند فهیمه رحیم نیا و بهزاد فراهانی است که وارد عرصه بازیگری شد و راه پدر و مادر هنرمندش را ادامه داد.

گلاب آدینه و دخترش نورا هاشمی

مادر-و-دخترهای-هنرمند-7

گلاب آدینه بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان است که حضور در دنیای هنر را از سال ۵۴ آغاز کرد و یکی از چهره‌های موفق دنیای بازیگری بود که دخترش هم راه او را ادامه داد.

نورا دختر گلاب آدینه و مهدی هاشمی است که راه پدر و مادرش را ادامه داد و از سال ۸۱ به دنیای بازیگری قدم نهاد و به بازی در سینما، تلویزیون و تئاتر پرداخت.

گوهر خیراندیش و دخترش آزاده اسماعیل خانی

مادر-و-دخترهای-هنرمند-8

گوهر خیراندیش بانوی پیشکسوت دنیای بازیگری است که از حدود سال ۴۹ بازیگری را آغاز کرد و همسرش زنده یاد جمشید اسماعیل خانی از مشوقین او در دنیای هنر بود.

آزاده دختر گوهر خیراندیش و جمشید اسماعیل خانی است که در رشته بازیگری تحصیل کرده است و در سریال معمای شاه هم به ایفای نقش پرداخته است.

ناهید مسلمی و دخترش شیدا خلیق

مادر-و-دخترهای-هنرمند-780x470

شیدا خلیق، بازیگر جوان سینما و تئاتر و دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه هنر، در تهران در تاریخ ۵ خرداد ۱۳۷۲ متولد شد.

مادر شیدا خلیق، ناهید مسلمی، بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون، در تهران در سال ۱۳۳۴ متولد شد و از اوایل دهه ۶۰ به بازیگری مشغول شد.

لادن سیلمانی و دخترش هانیه غلامی

مادر-و-دخترهای-هنرمند-9

هانیه غلامی، بازیگر جوان کشورمان، به خاطر بازی در سریال «همه چیز آنجاست»، در میان مخاطبان تلویزیون شناخته شد. او دختر هنرمند کشورمان، لادن سلیمانی، است. اختلاف سنی کمی بین لادن سلیمانی و هانیه غلامی وجود دارد و تصاویری از آن‌ها در کنار یکدیگر برای مخاطبان همواره جالب بوده است.

رخشان بنی اعتماد و دخترش باران کوثری

مادر-و-دخترهای-هنرمند-2

رخشان بنی اعتماد کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه کننده کشورمان همسر جهانگیر کوثری است و سالهاست که به همراه همسرش در دنیای سینما و تلویزیون فعالیت میکند.

باران کوثری دختر این خانواده هنرمند است که راه پدر و مادرش را در وادی هنر ادامه داد و شش سال بیشتر نداشت که در فیلم بهترین بابای دنیا به ایفای نقش پرداخت و بعد از آن در فیلم و سریال‌های زیادی مقابل دوربین رفت.

فرشته طائرپور و دخترش غزل شاکری

مادر-و-دخترهای-هنرمند-6

فرشته طائرپور تهیه کننده و فیلمنامه‌نویس کشورمان یکی دیگر از مادران هنرمند دنیای سینما است که دخترش راه او را ادامه داد.

غزل شاکری بازیگر جوان سینمای کشورمان دختر فرشته طائرپور است که بازیگری را از کودکی آغاز کرد و فیلم ماهی در سال ۶۶ اولین تجربه بازیگری او در سینما است.

لیلی رشیدی و مادرش احترام برومند

مادر-و-دخترهای-هنرمند-11

لیلی رشیدی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، در سال ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل رشته مترجمی زبان فرانسه و فرزند بازیگران مرحوم داوود رشیدی و احترام برومند است. احترام برومند، بازیگر و مجری سابق کودک، در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۲۶ در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل مقطع دیپلم است و همسر مرحوم داوود رشیدی.

منبع: چشمک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار