شست سوم به کمک انسان‌ها می‌آید/ ویدئو

حجم ویدیو: ۹.۷۵M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۵۹ دانلود ویدیو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

انگشت شست سوم رباتیک می‌تواند به انسان‌ها برای باز کردن در بطری، برداشتن اشیا، چیدن کارت‌های بازی، پوست کردن موز و حتی نخ کردن سوزن فقط با یک دست، کمک کند.

اول صبح؛ پژوهشگران دانشگاه کمبریج یک فناوری جدید به نام «شست سوم» را در ابعاد متفاوت و با استفاده از پروتز قابل کنترل متصل به لبه دست راست ساختند.

شست سوم در سمت مخالف شست واقعی قرار می‌گیرد و با یک حسگر کنترل می‌شود که زیر انگشتان شست پا تعبیه شده است. حسگر تعبیه شده در انگشتان پا به صورت بی‌سیم به انگشت شست دست متصل می‌شود و با واکنش فوری به تغییرات ناشی از انگشتان پا، حرکات گوناگون را کنترل می‌کنند.

این انگشت شست رباتیک می‌تواند به انسان‌ها برای باز کردن در بطری، برداشتن اشیا، چیدن کارت‌های بازی، پوست کردن موز و حتی نخ کردن سوزن فقط با یک دست، کمک کند.

دانشمندان کمبریج می‌گویند این فناوری، فراتر از انسان‌های سالم، می‌تواند برای افرادی که انگشتشان قطع شده و یا بازوی خود را از دست داده باشند کمک کند تا در انجام کارهای روزمره کمتر با مشکل مواجه شوند.

به گزارش آسوشیتدپرس، نتایج ارزیابی‌های پژوهشگران حاکی از آن است که ۹۸ درصد کاربران جامعه آماری، با استفاده از انگشت شست سوم توانستند اشیا را در اولین دقیقه با موفقیت بردارند و جابه‌جا کنند.

لوسی داودال از پژوهشگران این پروژه گفت: زندگی روزمره ما در حال حاضر با فناوری‌های پوشیدنی پیش می‌رود و ما شاهد افزایش تعداد فناوری‌های تقویت‌کننده ویژه هستیم.

وی افزود: شست سوم را می‌توان برای گسترش عملکرد دست استفاده کرد. بنابراین، از شست سوم می‌توان در هر کاری استفاده کرد که به برداشتن چندین شیء به صورت همزمان یا ثابت نگه داشتن یک شیء هنگام کار کردن با یک شیء دیگری نیاز دارد.

 

منبع: فرارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار