گران‌ترین گاو جهان به ارزش ۴.۲ میلیون دلار/ ویدئو

حجم ویدیو: ۱۴.۶۵M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۲۲ دانلود ویدیو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

ویاتینا با ارزش ۴.۲ میلیون دلار، گران‌ترین گاوی است که تاکنون در حراجی فروخته شده است.

اول صبح؛ برزیل صدها میلیون گاو دارد، اما یکی از آن‌ها به ویژه خارق العاده است. بدن عظیم و سفید برفی او توسط دوربین‌های امنیتی و یک نگهبان مسلح تحت نظر است. بر اساس رکوردهای جهانی گینس، ویاتینا با ارزش ۴.۲ میلیون دلار، گران‌ترین گاوی است که تاکنون در حراجی فروخته شده است. این سه برابر بیشتر از قیمت آخرین رکورددار است. ویاتینا ۱۱۰۰ کیلوگرم (بیش از ۲۴۰۰ پوند) وزن دارد که دو برابر بیشتر از یک گاو از این نژاد است.

در امتداد بزرگراهی در قلب برزیل، صاحبان ویاتینا دو بیلبورد در ستایش عظمت او نصب کرده‌اند و مردم را به دیدن این گاو عظیم الجثه دعوت می‌کنند.

صنعت گاو منبع اصلی توسعه اقتصادی برزیل است و دولت در تلاش است تا بازارهای صادراتی جدید را تسخیر کند. بزرگترین صادرکننده گوشت گاو در جهان می‌خواهد همه در همه جا گوشت گاوهای برزیل را بخورند.

لورانی مارتینز، دامپزشکی که وضعیت ویاتینا است، گفت: قیمت چشمگیر این گاو از سرعت عضله‌سازی او، باروری و مهمتر از همه این است که چقدر این ویژگی‌ها را به فرزندانش منتقل کرده است. پرورش دهندگان همچنین به وضعیت بدن، استحکام سم، مطیع بودن، توانایی مادری و زیبایی اهمیت می‌دهند.

مارتینز گفت: او یک گاو کامل است، همه ویژگی‌هایی را صاحبان به دنبال آن هستند، دارد.

در برزیل، ۸۰ درصد گاوها کوهان‌دار هستند، زیرگونه‌ای که منشأ آن در هند است و دارای قوز و پوسته‌ای مشخص یا چین‌هایی از پوست گردن است. ویاتینا متعلق به نژاد نلور است که برای گوشت و نه شیر پرورش داده می‌شود و بیشتر ذخایر برزیل را تشکیل می‌دهد.

 

منبع: فرارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار