طرح فوق‌العادۀ ساخت یک «جنگل معلق» در هالیوود/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

استودیوی معماری بریتانیایی «فاستر و شرکا» از رندرهای دیجیتال یک برج اداری پرده برداشته که قرار است در منطقۀ هالیوود شهر لس‌آنجلس با مجموعه‌ای از تراس‌های مارپیچ در نمای بیرونی، ساخته شود؛ تراس‌هایی که در مجموع شبیه یک جنگل مورب و معلق جلوه خواهند کرد.

اول صبح؛ این ساختمان ۲۲ طبقه که در زمینی به مساحت دو هکتار در بلوار سان‌سِت قرار دارد، میزبان دفاتر کاری خلاقانه‌ای به وسعت ۴۸۷۷۰ متر مربع خواهد بود. نقشه‌ها یک برج دایره‌ای را به تصویر می‌کشند که کف‌پوش‌های پیش آماده‌ای به رنگ سفید دارد و هر سطح آن در یک دیوار شیشه‌ای پیچیده شده است.مجموعه‌ای از تراس‌های پوشیده از گیاه، در نمای ساختمان به صورت مارپیچی بالا می‌روند و این حالت را القا می‌کنند که دیواره‌ای سبز رنگ دور سازه پیچیده است.

4

تراس‌ها دارای فضای کافی برای چندین قسمت نشیمن خواهند بود که از طریق درهای طراحی شده در دیوارهای شیشه‌ای کف تا سقف به فضاهای کاری داخلی منتهی می‌شوند.

نورَمن فاستر، بنیانگذار فاستر و شرکا می‌گوید: «این ساختمان بازتاب واقعی دفاتر کار آینده، ترقی جامعه، بهروزی و محبوبیت تراس‌های سبزی است که صنایع خلاق و باورنکردنی شهر را تشویق و زنده می‌کنند.»

به گفته پاتریک کمپبِل، شریک ارشد فاستر و شرکا، این تراس‌ها برای ایجاد یک محیط کاری سالم و بسیار سازنده، نور و تهویه طبیعی دارند: «باغ‌های آبشاری برای کار در فضای باز، نور طبیعی و تهویه در مجموع یک محیط کاری سالم و بسیار پربازده در بلوار سانِست هالیوود ایجاد می‌کنند.»

شکل دایره‌ای این سازه، نماهای ۳۶۰ درجه از اطراف مرکز شهر لس‌آنجلس را فراهم می‌کند.

2

سطح همکف ساختمان طوری طراحی شده که خیابان را درگیر کند و شامل یک صفحه نمایش ویدیوییLED بزرگ، رستوران‌ها، گردهمایی‌های اجتماعی، سالن تئاتر و گالری می‌شود. در طبقه بالا، یک رستوران زیر یک آلاچیق پنکه‌دار قرار دارد.

این پروژه به منظور جلب‌توجه برترین سازندگان محتوای هالیوود طراحی شده است.

5

این پروژه بخشی از پیشنهادی است که توسط سازنده ساختمان The Star LLC به شهر ارائه شده که در صورت تایید، سال ۲۰۲۶ آغاز و احتمالا سال ۲۰۲۹ تکمیل خواهد شد.

11

 

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار