طراحی بی‌نظیر یک خانۀ «ستاره‌ای»/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این خانه هنوز ساخته نشده است و قرار است احتمالا در سال ۲۰۲۴ کار ساخت آن آغاز شود؛ اما از چند سال قبل، درست از وقتی که تصاویری از طراحی آن منتشر شد، این خانۀ ساخته‌نشده به یک جاذبۀ معماری در دنیای اینترنت و علاقه‌مندان به معماری تبدیل شد.

اول صبح؛ طرح خانۀ «انفجار ستاره» (starburst) که اولین بار در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد، طرحی برای یک اقامتگاه در صحرای جاشواتری در جنوب کالیفرنا است که توسط استودیوی لندنی ویتاکر، به عنوان خانه‌ای متشکل از «کانتینرهای حمل و نقل» طراحی شده است.

بلافاصله پس از رونمایی از تصاویر رندر شدۀ این طرح، این تصاویر در سراسر اینترنت پخش شدند و خبرگزاری‌ها و صفحات اجتماعی مختلف دربارۀ آن مطالبی نوشتند. سه سال بعد در سال ۲۰۲۰ در حالیکه خانه هنوز ساخته نشده بود (و هنوز هم ساخته نشده)، به قیمت ۳.۵ میلیون دلار برای فروش گذاشته شد.

4

این اقامتگاه با مساحت ۲۰۰ متر مربع که کمتر از یک مایل از ورودی پارک ملی جاشواتری فاصله دارد، چندین کانتینر حمل و نقل را در خود جای خواهد داد که اسکلت بیرونی ستاره‌وار آن را تشکیل می‌دهند.

1

در طرح اولیه، هر کانتینر برای به حداکثر رساندن نماها در سراسر منظره یا استفاده از توپوگرافی برای ارائه حریم خصوصی، به یک سمت خاص جهت گیری شده است. این اقامتگاه دارای سه اتاق خواب مجزا، آشپزخانه و یک اتاق نشیمن بزرگ خواهد بود که هر کدام جنبه متفاوتی از چشم‌انداز جاشواتری را به نمایش می‌گذارند. پنل‌های خورشیدی نیز انرژی خانه را تامین خواهند کرد.

3

خریداران این خانه مناظری از صخره‌های باورنکردنی، درختان صحرایی پراکنده و افق پهناور جاشواتری را از درون آن خواهند دید.

6

8

5

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار