ایده‌های خلاقانه برای نقاشی دیوار اتاق خواب/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

از یک نقاش حرفه‌ای بخواهید تا با رنگ‌های خنثی و گرم یک طرح ابر و بادی روی یک ضلع اتاق خواب شما نقاشی کند. به بقیه ضلع‌ها هم دست نزنید و آن‌ها را سفید باقی بگذارید.

اول صبح؛ نقاشی روی دیوار اتاق خواب در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. در سوشال مدیاها زیاد می‌بینید که هر کسی یک غلتک نقاشی و سطل رنگ به دست گرفته و با دیواری کلنجار می‌رود.

در یک چشم به هم زدن کار تمام شده و از یک دیوار خوش آب و رنگ رونمایی می‌شود. دیدن این ویدیوها خیلی می‌تواند وسوسه برانگیز باشد. شاید با خودتان بگویید که من هم می‌خواهم دست به کار شوم؛ اما به محض این که عزم‌تان را جزم می‌کنید، دغدغه‌ها شروع می‌شوند. «خسته کننده نیست؟» «اگه بعد از یه مدت دل‌زده شدم چی؟» «چه رنگی بهتره؟» «سیاه سفید بهتر نیست؟» «ترسناک نشه!» «من که زیاد نقاشیم خوب نیست.»

این دسته از نشخوارهای فکری کاملا قابل درک هستند. چرا که اصلاح طرحی که روی دیوار پیاده می‌کنید ساده نیست. احتمال این که از نقاشی اتاق خواب دل‌زده شوید هم وجود دارد. به همین خاطر ما در این مقاله از خوگر می‌خواهیم یازده ایده بی‌نظیر برای نقاشی روی دیوار اتاق را با شما به اشتراک بگذاریم. امیدواریم که با بررسی این ایده‌ها بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

بهترین رنگ برای نقاشی روی دیوار اتاق خواب چیست؟

مفهوم بهترین رنگ برای اتاق خواب می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، زیرا روحیه و زمینه‌های فرهنگی شخص نقش مهمی در احساس راحتی با رنگ‌ها دارد.

بعضی از رنگ‌ها مانند سبز خلق و خو را بهبود می‌دهد و حس تازگی را در فضا می‌پراکند. از طرفی رنگ‌های هلویی ملایم، صورتی یا گلبهی کم‌رنگ، اجازه نمی‌دهد که فضا کوچک و دیوارها کوتاه به نظر برسند.

رنگ‌هایی مثل آجری و خاکی هم اتاق را دنج‌تر جلوه می‌دهند. پس بهترین رنگ برای نقاشی اتاق خواب رنگی است که با روحیه شما سازگارتر باشد. با این وجود، بهتر است بدانید که رنگ‌های خنثی و مات همیشه در رنگ‌آمیزی اتاق همیشه برنده هستند. آن‌ها نور را منعکس نمی‌کنند و در مجاورت وسایل اتاق شما تنش و ناهماهنگی ایجاد نمی‌کنند.

 ایده‌های خلاقانه زیادی وجود دارد که می‌توانید برای نقاشی دیوار اتاق مورد استفاده قرار دهید، اگرچه تعداد نامحدودی ایده وجود دارد؛ اما بسته به سلیقه و اتاق مورد نظر می‌توانید این یازده ایده را برای اتاق خود انتخاب و اجرا کنید:

اشکال هندسی روی دیوار بکشید و آن‌ها را رنگ کنید.

 01.-نقاشی-روی-دیوار_1

شما می‌توانید از یک پالت رنگ خنثی یا پاستلی برای این کار استفاده کنید. هنگام انتخاب رنگ‌هایی که مستقیما در مجاورت یکدیگر قرار می‌گیرند، مطمئن شوید که از تونالیته یکسانی برخوردار هستند. (همه رنگ‌ها دارای مقدار یکسانی سفیدی و سیاهی باشند.)

 یک دایره یا نیم دایره را از کنجی آغاز کنید و به مرکز بکشانید.

رنگ‌آمیزی را به شکل دایره یا نیم‌دایره از گوشه‌ای از تخت شروع کنید به بیرون بکشید. این تکنیک برای اتاق خوابی که می‌خواهید در آن احساس امنیت و آرامش داشته باشید ایدئال است. شکل هندسی دایره‌ای به طور ناخودآگاه احساس امنیت و تمرکز را در ذهن انسان تداعی می‌کند.

 02.-نقاشی-روی-دیوار_2

الگوی نقاشی اتاق خواب را به شکل شطرنجی پیاده کنید.

یک الگوی شطرنجی بکشید و آن را از پشت تخت تا سقف ادامه دهید. طرح‌های شطرنجی الزاما قرار نیست که دو رنگ باشند. یک پالت چهار رنگ هم خانواده و یک رنگ ثابت خنثی را انتخاب کنید تا الگوی شطرنجی شما خوب از آب دربیاید.

03.-نقاشی-روی-دیوار_3

یک طرح رنگ‌آمیزی آمبره را پیاده کنید.

خوبی نقاشی روی دیوار اتاق خواب به سبک آمبره این است که زود از آن دل‌زده و خسته نمی‌شوید. زیرا به صورت تک رنگ و خلوت است. کافی است رنگ مورد علاقه خود را از سمت پایین با غلتک نقاشی روی دیوار پخش کنید.

04.-نقاشی-روی-دیوار_4

اگر دوست دارید که رنگ شما به سمت تیرگی برود، رنگ اصلی را کم کم با مشکی و اگر دوست دارید روشن‌تر شود با سفید ترکیب کنید. رنگ‌آمیزی را تا سقف ادامه دهید. ناگفته نماند که در این سبک سقف اتاق هم نقش دیوار پنجم را دارد و می‌توانید همین تکنیک را روی آن هم پیاده کنید.

با استفاده از الگوهای آماده طرحی سیاه سفید اجرا کنید.

طرح‌های سیاه تو خالی که نیازی به رنگ‌آمیزی ندارند به دو دلیل برای نقاشی اتاق خواب ایدئال هستند. اول این که رنگ زیادی به اتاق شما اضافه نمی‌کنند. دوم این که هر وقت از آن‌ها خسته شدید به راحتی با غلتک آغشته به رنگ سفید از روی آن رد می‌شوید.

05.-نقاشی-روی-دیوار_5

یک بلوک سه رنگ را جایگزین نقاشی اتاق خواب کنید.

اگر کشیدن طرح و اجرای سایه روشن‌ها برای شما سخت است، یک پالت مات و روشن سه رنگ انتخاب کنید. سه مستطیل ساده و دقیق روی دیوار بکشید و آن‌ها را رنگ‌آمیزی کنید. از چنین ترکیبی شاید هرگز خسته نشوید، زیرا به راحتی با وسایل اتاق شما سازگار می‌شود و خیلی هم جلب توجه نمی‌کند.

 06.-نقاشی-روی-دیوار_6

روی دیوار برای تخت یک تاج بکشید.

یک راه آسان برای نقاشی اتاق خواب با بودجه محدود این است که بر اساس رنگ روتختی‌تان یک تاج ساده در قسمت بالای تخت بکشید. وقتی که رنگ تاج فرضی با را رنگ‌های سرویس خواب و آیتم‌های تزیینی اتاق هماهنگ می‌کنید، نقاشی شما محو شده و در ترکیب اتاق فرو خواهد رفت.

07.-نقاشی-روی-دیوار_7

اتاق خواب را تا نیمه پایینی رنگ کنید.

رنگ کردن قسمت پایینی اتاق خواب فقط به حریم تخت‌خواب شما رنگ می‌دهد و بقیه قسمت‌ها روشن و سفید باقی می‌مانند. از یک غلتک برای رنگ‌آمیزی نیمه پایینی دیوارها به رنگ تیره‌تر استفاده کنید و به محض این که به نیمه دیوار رسیدید غلتک را رها کنید.

08.-نقاشی-روی-دیوار_8

قطر یک ضلع دیوار را رسم کنید و دو طرف آن را با دو رنگ پاستلی رنگ کنید.

رنگ‌های یک پالت پاستلی از تونالیته یکسانی برخوردار هستند. یعنی به میزان مشخصی با رنگ سفید ترکیب شده‌اند. این رنگ‌ها به خوبی در کنار هم قرار می‌گیرند و هرگز چهره خشنی به اتاق خواب شما نمی‌دهند.

09.-نقاشی-روی-دیوار-1_9

نقاشی اتاق خواب را به یک ضلع محدود کنید.

از یک نقاش حرفه‌ای بخواهید تا با رنگ‌های خنثی و گرم یک طرح ابر و بادی روی یک ضلع اتاق خواب شما نقاشی کند. به بقیه ضلع‌ها هم دست نزنید و آن‌ها را سفید باقی بگذارید.

10.-نقاشی-روی-دیوار_10

طرح‌های ابر و بادی اگر به خوبی اجرا نشوند اتاق را کثیف و به هم ریخته نشان می‌دهند.

با کاغذ دیواری‌های ساده کلاژ درست کنید.

ما ۱۰ ایده بی‌نظیر برای نقاشی روی دیوار اتاق شما را بیان کردیم. به عنوان آخرین راه‌کار به جای ایده یک راه تقلب به شما نشان می‌دهیم. اگر شرایط و امکانات لازم برای رنگ‌آمیزی را ندارید با کاغذ دیواری‌های ساده یک کلاژ بسازید و آن را روی دیوار اجرا کنید.

11.-نقاشی-روی-دیوار_11

اگر هنوز هم در مورد نقاشی اتاق خواب دچار تردید هستید و به قول خودمانی می‌ترسید که خراب شود یک پیشنهاد برای شما داریم. با دیوار شوخی نکنید، در عوض طرح دلخواه خود را روی یک کاغذ A (کاغذهای سایز بزرگ) پیاده و رنگ کنید. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که طرح و رنگ مورد شما در عمل چه شکلی می‌شود. آن قدر این کار را تکرار کنید تا به ترکیب ایدئال خود دست یابید.

 

منبع: خوگر
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه