آپارتمان‌های 20 هزار نفری در چین که ساکنانش نیازی به ترک آن ندارند/ عکس و ویدیو

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

مستاجران آپارتمان‌های کوچکتر بدون پنجره معمولاً حدود ۱۵۰۰ یوان چین (۲۱۰ دلار) در ماه اجاره می‌دهند.

اول صبح؛ شهرک آپارتمانی بین المللی ریجنت (The Regent International) در شهرک کیانجیانگ (Qianjiang)، مرکز تجاری منطقه هانگژو، چیزی است که تا به حال هرگز ندیده اید. این سازه عظیم در ابتدا به عنوان یک هتل طراحی شده بود، اما حالا به هزاران آپارتمان مسکونی با کیفیت بالا تبدیل شده است.

ساختمان بین المللی S شکل ریجنت در حال حاضر امکان اقامت ۳۰ هزار نفر را فراهم می‌کند، اگرچه ساکنان فعلی آن حدود ۲۰ هزار نفر هستند. این تراکم جمعیت شگفت‌انگیز زیر یک سقف، آن را به یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق دنیا تبدیل کرده است.

1-11_5_11zon

اما این ساختمان شگفت‌انگیز که ۲۰۵ متر ارتفاع دارد، بیش از یک محل سکونت ساده است. در طبقات ۳۶ تا ۳۹ آن، بسته به اینکه در کدام سمت ساختمان باشید، درست مانند یک شهر، انواع امکانات و کسب و کارها قرار دارند.

2-8_6_11zon

امکانات موجود برای ۲۰ هزار نفر ساکن عبارتند از: یک سالن غذاخوری فوق العاده بزرگ، استخرهای شنا، آرایشگاه ها، سالن‌های مانیکور، چندین سوپرمارکت، و کافی نت.

3-6_7_11zon

با وجود در دسترس بودن همه چیز درست در آستانه در خانه، دلایل کمی برای خارج شدن مردم از ساختمان وجود دارد. احتمال زیادی وجود دارد که برخی افراد هرگز پایشان را از ساختمان بیرون نگذارند.

4-9_8_11zon

این ساختمان در سال ۲۰۱۳ میلادی افتتاح شد و توسط آلیسیا لوو (Alicia Loo)، طراح ارشد دومین هتل هفت ستاره دنیا، هتل سندز سنگاپور (Singapore Sands Hotel)، طراحی شده است.

5-6_9_11zon

گفته می‌شود این ساختمان عمدتاً توسط دانشجویانی که در آستانه فارغ التحصیلی هستند، اشغال شده است. افراد شاغل جوان و کسانی که مسئول کسب و کارهای کوچک هستند نیز از مستاجران محبوب این شهرک آپارتمانی هستند.

6-5_10_11zon

مستاجران آپارتمان‌های کوچکتر بدون پنجره معمولاً حدود ۱۵۰۰ یوان چین (۲۱۰ دلار) در ماه اجاره می‌دهند. واحدهای بزرگتر با بالکن تا ۴۰۰۰ یوان چین (۵۶۰ دلار) در ماه یا بیشتر اجاره می‌شوند.

7-3_11_11zon

با بیش از ۲۶۰ هزار متر مربع فضای ارائه شده، ساختمان بین‌المللی ریجنت یکی از بزرگترین ساختمان‌های چین محسوب می‌شود. عکس‌ها و فیلم‌هایی از این تأسیسات شگفت‌انگیز در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، در حالی که مردم از اینکه چطور این همه آدم می‌توانند در یک مکان زندگی کنند مبهوت مانده‌اند.

8-5_12_11zon

اما رویکرد نوآورانه به زندگی شهری که به طور تحسین‌برانگیزی یک اکوسیستم خودکفا ایجاد کرده است، مورد ستایش بسیاری قرار گرفته است. این ساختمان با ادغام بی‌نقص فضاهای مسکونی، تجاری و تفریحی حتی به عنوان «پایدارترین ساختمان مسکونی روی زمین» توصیف شده است.

9-5_13_11zon

این ساختمان شباهت‌هایی به شهر دورافتاده ویتیر در آلاسکا دارد که ۲۷۲ نفر از ساکنان آن در یک برج ۱۴ طبقه‌ای زندگی می‌کنند.

منبع: جاباما
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه