بهترین فیلم‌های کره‌ای که «هان هیو جو» در آن‌ها بازی کرده است

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

هان هیو جو بعد از بازی در نقش «دونگ‌یی» به یک چهرۀ شناخته شدۀ بین‌المللی تبدیل شد. موفقیت این سریال راه هیو جو را برای درخشش بیشتر در سینما و تلویزیون کره هموار کرد.

اول صبح؛ یکی از ویژگی‌های هان هیو جو که برای منتقدان تحسین‌برانگیز بوده است، توانایی او برای بازی در نقش‌های متفاوت و کاملا متضاد است؛ از نقش یک دختر احساساتی در یک داستان عاشقانه گرفته تا یک زن مرموز بی‌رحم در یک داستان جنایی.

دیروز فهرستی از بهترین سریال‌های کره‌ای با بازی هان هیو جو را معرفی کردیم و امروز به سراغ بهترین فیلم‌های سینمایی او می‌رویم. در اینجا فهرستی از شش فیلم درجه‌یک (پنج فیلم کره‌ای و یک فیلم ژاپنی) را معرفی می‌کنیم که هیو جو نقش‌آفرینی درخشانی در آن‌ها داشته است.

1. عشق، دروغ‌ها (Love, Lies) ۲۰۱۶

 03

هان هیو جو در این فیلم نقش اصلی را بازی کرد و توانست برای این ایفای نقش تحسین منتقدان را به دست بیاورد. داستان فیلم درباره دو خواننده جوان به نام‌های جونگ سو یول و سو یئون هی است که برای رسیدن به آرزوهایشان سخت تلاش می‌کنند. اما وقتی سو یئون هی با مدیرشان وارد رابطه‌ای عاشقانه می‌شود، جونگ سو یول حسادت می‌کند و ماجرا شکل دیگری به خود می‌گیرد.

2. خواب طلایی (Golden Slumber) ۲۰۱۸

طلایی

این فیلم به زندگی یک پیک معمولی به اسم‌گان وو می‌پردازد که کار روزمره‌اش تحویل بسته‌های مشتریان است اما ناگهان به مظنون اصلی یک ترور سیاسی تبدیل می‌شود. داستان این فیلم اقتباسی از یک رمان ژاپنی است و سرشار از توطئه‌های پیچیده و خیانت‌ها است؛ روایتی از مبارزۀ شخصیت اصلی برای پاک کردن اتهامی که به او زده شده و کشف حقایق پشت پرده. هان هیو جو در این فیلم نقش یک گزارشگر رادیو به اسم سون یونگ را بازی می‌کند که در مبارزۀ‌گان وو با او همراهی می‌کند.

3. ایلانگ؛ تشکیلات گرگ (Illang: The Wolf Brigade) ۲۰۱۸

ایلانگ

این فیلم با الهام از انیمیشن ژاپنی «جین-رو: تشکیلات گرگ» ساخته شده است و داستان آن در آیندۀ نزدیک اتفاق می‌افتد. ماجرا از این قرار است که کره شمالی و کره جنوبی در حال آماده شدن برای یک اتحاد مجدد هستند. اما بسیاری از نیروهای خارجی تلاش می‌کنند تا این اتحاد را متوقف کنند و به همین دلیل یک نیروی نظامی ویژه تشکیل می‌شود تا ماموریت را به انجام برساند. هان هیو جو در این فیلم نقش یک خبرچین مرموز را بازی می‌کند.

4. خورشید حرکت نمی‌کند (The Sun Does Not Move) ۲۰۲۱

o_vadn

هان هیو جو تجربۀ بازی در سینمای ژاپن را نیز دارد و این فیلم یکی از همین موارد است. داستان فیلم درباره توسعه نوعی انرژی خورشیدی منحصر به فرد است که کشورهای بسیاری به دنبال آن هستند. دو جاسوس ژاپنی باید اطلاعات را از افتادن به دست کسانی که می‌توانند از این انرژی استفاده‌های خطرناکی بکنند محافظت کنند. در مسیر این ماموریت، آن‌ها با افراد زیادی روبرو می‌شوند که تهدیدی برای صلح هستند. یکی از این افراد زن مرموزی به اسم آیاکو است که هان هیو جو نقش او را بازی می‌کند.

5. دزدان دریایی؛ آخرین گنجینه سلطنتی (The Pirates: The Last Royal Treasure) ۲۰۲۲

دزد+دریایی

داستان این فیلم درباره گروهی از دزدان دریایی است که در جستجوی یک گنجینه باارزش و گمشده هستند. اما سفر آن‌ها آسان نیست، زیرا بسیاری از گروه‌های دشمن نیز در این جستجو با آن‌ها رقابت می‌کنند. از صحنه‌های اکشن گرفته تا لحظات احساسی، این فیلم بسته‌ای کامل از سرگرمی و هیجان است. هان هیو جو در این فیلم نقش کاپیتان کشتی دزدان دریایی را بازی می‌کند.

6. معتقد ۲ (Believer ۲.۲۰۲۳

01

این فیلم دنبالۀ فیلم «معتقد» محصول سال ۲۰۱۸ است و داستان آن دربارۀ کارآگاهی است که به دنبال از بین بردن بزرگترین کارتل قاچاق در کل آسیا است. در این فیلم هان هیو جو نقش یکی از مهم‌ترین چهره‌ها در کارتل مواد مخدر را بازی می‌کند؛ کسی که به او لقب چاقوی بزرگ داده‌اند.

 

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار