بهترین سریال‌های هانده ارچل؛ بازیگر فیلم مست عشق/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

هانده ارچل با اینکه آثار خیلی زیادی ایفا نکرده، اما با همان چند سریال محدود هم طرفداران زیادی (چه در ترکیه و چه در ایران و کشورهای دیگر)، پیدا کرده که حسابی جایگاه خودش را به‌دست آورده است. او در طی این سال‌ها، جایزه‌های متنوع زیادی به‌عنوان بهترین بازیگر زن کسب کرده است.

اول صبح؛ به بهانه‌ی اکران فیلم مست عشق، ساخته‌ی جدید عاشقانه‌ی حسن فتحی، در این مقاله نگاهی بیاندازیم به بهترین سریال‌های هانده ارچل، بازیگر ترک و محبوب نقش کیمیا خاتون.

مدت زیادی نیست که فیلم مست عشق (Intoxicated by Love)، اثر جدید حسن فتحی، در سینماهای ایران به نمایش درآمده است؛ فیلمی با ژانر درام، تاریخی و عاشقانه. این فیلم که محصول مشترک ایران و ترکیه محسوب می‌شود، بخشی از زندگی مولوی و شمس تبریزی را به تصویر می‌کشد.

تولید این فیلم در سال ۱۳۹۸ کلید خورد اما مشکلات خیلی زیاد و متنوعی گریبان‌گیر آن شد؛ مثل اختلافات مالی، همه‌گیری کووید-۱۹ و مسائلی از این قبیل. درنهایت تولید این فیلم در سال ۱۴۰۰ به پایان رسید و تا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ در برزخِ بلاتکلیفی قرار داشت. فیلم مست عشق در طی همین مدت زمان هم به دومین فیلم پرفروش سال و پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی تاریخ سینمای ایران تبدیل شد.

سال گذشته پیروزفر در نقش مولانا، شهاب حسینی در نقش شمس تبریزی، ابراهیم چلیک‌کول در نقش اسکندر، حسام منظور در نقش حسام‌الدین چلبی، بنسو سورال در نقش مریم، بوران کوزوم در نقش علاءالدین و هانده ارچل در نقش کیمیا خاتون، از جمله بازیگران این اثر درام و عاشقانه هستند.

هانده ارچل با اینکه آثار خیلی زیادی ایفا نکرده، اما با همان چند سریال محدود هم طرفداران زیادی (چه در ترکیه و چه در ایران و کشورهای دیگر)، پیدا کرده که حسابی جایگاه خودش را به‌دست آورده است. او در طی این سال‌ها، جایزه‌های متنوع زیادی به‌عنوان بهترین بازیگر زن کسب کرده است.

حالا ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با بهترین سریال‌های هانده ارچل، بازیگر فیلم Intoxicated by Love، آشنا کنیم.

16_11zon(1)

سریال Çalıkuşu

کارگردانان: کاگان ایرماک و دوگان اومیت کاراجا

بازیگران: فخریه اوجن، بوراک اوزچیویت و بیگم کوتوک

سال پخش: ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴

تعداد قسمت‌ها: ۳۰

ژانر: رمانتیک، تاریخی و درام

میانگین امتیازات Çalıkuşu در IMDB: ۷.۵

در اولین مورد از بهترین سریال‌های هانده ارچل، دختری به نام فریده را داریم که جوان و یتیم است. فریده که در کودکی به خاطر رفتار بچه‌گانه‌اش به چکاوک معروف بود، در سنین کم مادرش را از دست می‌دهد. پدرش هم که یک افسر نظامی محسوب می‌شود، فریده را به خاله‌اش و همسرش می‌سپارد. زمانی‌که این دختر به سن نوجوانی می‌رسد، متوجه می‌شود که پدرش در عملیات کشته شده است.

او مجبور می‌شود در یک مدرسه شبانه‌روزی تحصیل کند و در دوران تعطیلی و استراحت، به دیدن خاله‌اش برود. او در طی همین مدت زمان عاشق پسرخاله‌ی بزرگتر و جذاب خودش یعنی کامران می‌شود. مدت زیادی طول نمی‌کشد که کامران هم به فریده دل می‌بندد و عاشق او می‌شود. این سریال، نشان‌دهنده‌ی سفر آن‌ها است؛ سفری که با رشد و تشدید علاقه‌شان به یکدیگر همراه است.

17_11zon(1)

۸- سریال درخت زندگی

سریال Hayat Agaci

کارگردانان: هاکان اینان و باریس یوس

بازیگران: فیکرت کوسکان، ایدیل فیرات و اونور سایلاک

سال پخش: ۲۰۱۴

تعداد قسمت‌ها: ۱۳

ژانر: درام

میانگین امتیازات Hayat Agaci در IMDB: ۹.۴

در داستان این شماره از بهترین سریال‌های هانده ارچل، ما شاهد این هستیم که مغازه‌ی خانواده‌ی کاراهانلی در عرض یک شب می‌سوزند و با خاک یکسان می‌شوند. بعد از چنین اتفاق ناگواری، مورات سخت تلاش می‌کند تا مغازه را تمیز کند، همه چیز را درست کند و مثل روز اولش بکند.

اما از خطری که انتظار آن‌ها را می‌کشد و قرار است دوباره بلای جدیدی سر آن‌ها پیش بیاید، خبر ندارد. هانده ارچل در این سریال نقش دختری به نام سلن را دارد که با زبان اشاره صحبت می‌کند. این سریال موضوعات مربوط‌به خانواده، جهان هستی و به‌طور کلی زندگی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

18_11zon(1)

۷- سریال دختران آفتاب

سریال Güneşin Kızları

کارگردانان: سعدالله سلن

بازیگران: امره کینای، اوریم آلاسیا و تولگا ساریتاش

سال پخش: ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶

تعداد قسمت‌ها: ۳۹

ژانر: رمانتیک، کمدی و درام

میانگین امتیازات Güneşin Kızları در IMDB: ۷.۳

یک معلم و مادر سه دختر نوجوان به نام گونس موافقت می‌کند که از شهر زادگاهش ازمیر به استانبول نقل مکان کند تا با مردی مرموز و ثروتمند باشد که عاشق او شده است. این شماره از بهترین سریال‌های هانده ارچل، درام بی‌پایان گونس و دخترانش را دنبال می‌کند که آن‌ها با وقایع زندگی تازه تغییر یافته خود روبه‌رو می‌شوند.

گونس تصور می‌کند که همسر سابقش کار بسیار وحشتناک و بدی را در گذشته در حق او انجام داده است؛ در صورتی که حقیقت چیز دیگری است و زمانی آن‌ها را می‌فهمند که دیگر خیلی دیر شده است. سریال دختران آفتاب در سال ۲۰۱۵، در مراسم پنتین جایزه‌ی پروانه‌ی طلایی را در بخش بهترین سریال تلویزیونی دریافت کرد. هانده ارچل هم در این سریال نقش سلین، یکی از دخترهای دوقلوی گونس را ایفا می‌کند.

19_11zon(1)

۶- سریال عشق حرف حالیش نمیشه

سریال Aşk Laftan Anlamaz

کارگردانان: بوراک ساگیاسار و موگه اوگورلار

بازیگران: بوراک دنیز، هانده ارچل و اوگوژان کربی

سال پخش: ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷

تعداد قسمت‌ها: ۳۱

ژانر: رمانتیک و کمدی

میانگین امتیازات Aşk Laftan Anlamaz در IMDB: ۷.۹

حیات یک دختر شهری است که با دو دوست خود در استانبول زندگی می‌کند و خیلی سخت به‌دنبال کار می‌گردد. پدرش دیگر آخرین اخطارها را به او داده است که یا باید شغلی پیدا کند یا اینکه به زادگاهش بازگردد. او که از پیدا کردن کار ناامید شده است، به یک شرکت نساجی به نام سارته می‌رسد و با ترفندی، در آن‌جا استخدام می‌شود؛ آن هم فقط به خاطر اینکه با دختری به نام سونا پکتاس (دختری که این موقعیت شغلی به او وعده داده شده بود)، اشتباه گرفته می‌شود.

حیات نمی‌داند که رئیس این شرکت، مردی به نام مورات است؛ همان مردی که پیش از این با او دعوایش شده بود و حسابی او را تحقیر کرده بود. با گذشت زمان، کم کم همه چیز شروع به تغییر می‌کند و حیات در موقعیتی غیرمنتظره قرار می‌گیرد که عاشق مورات می‌شود. شاید بتوان سریال عشق حرف حالیش نمیشه را همان سکوی پرتابی برای هانده ارچل دانست که حسابی اسم او را روی زبان‌ها انداخت؛ البته که در دختران آفتاب هم حسابی خوش درخشید و نقش مهمی داشت اما این مورد از بهترین سریال‌های هانده ارچل، همان کاری بود که او را به یکی از ستاره‌های بزرگ تلویزیون ترکیه تبدیل کرد.

۵- سریال مروارید سیاه

کارگردانان: سم کارچی و بنال تایری

بازیگران: تولگاهان ساییسمان، هانده ارچل و برک هاکمان

سال پخش: ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸

تعداد قسمت‌ها: ۲۰

ژانر: درام

میانگین امتیازات Siyah Inci در IMDB: ۸.۴

هازل، دختر جوان زیبایی است که با پسر جوان و خوش‌تیپ ماهیگیری به نام‌کنان نامزد کرده است. درست یک روز قبل از عروسی، هازال مجبور می‌شود با مرد دیگری به اسم وورال که تاجر موفقی هم است، ازدواج کند؛ کسی که برای اولین‌بار در جشن تولدش به‌عنوان پیشخدمت کار کرده بود.

وورال هم یک دل نه صد دل عاشق هازل شده بود. همسر اول وورال که «ناز» نام داشت، دقیقا شبیه به هازل بود؛ کسی که ۲ سال پیش از دنیا رفته بود. همین شباهت خیلی زیاد هم باعث شد تا وورال خیلی زود به هازل دل ببندد و او را به‌عنوان جایگزینی برای همسر مرحومش بخواهد. این سریال داستان عاشقانه‌ی بین‌کنان و هازل را حکایت می‌کند؛ پسری که فکر می‌کرد دختر دلخواه‌اش به خاطر پول و موقعیت اجتماعی بهتر، حاضر شده او را رها کند.

به همین دلیل هم تمام تلاش خود را می‌کند که برای انتقام گرفتن از این دو نفر هم که شده، به یک تاجر موفق تبدیل شود. طبق گفته‌ی بینندگانی که این سریال را تماشا کردند، مروارید سیاه سزاوار شهرت بیشتری است و آنطور که باید و شاید شناخته و دیده نشده است.

20_11zon(1)

۴- سریال عزیزه

سریال Azize

کارگردانان: ولکان کوکاتورک

بازیگران: بوگرا گولسوی، هانده ارچل و مصطفی آوکیران

سال پخش: ۲۰۱۹

تعداد قسمت‌ها: ۶

ژانر: درام

میانگین امتیازات Azize در IMDB: ۸.۵

عزیزه که یکی دیگر از بهترین سریال‌های هانده ارچل به شمار می‌رود، مجموعه درامی است که پخش آن به‌طور غیرمنصفانه‌ای متوقف شد. با اینکه حتی فیلمنامه قسمت هفتم هم نوشته شده بود، اما سازندگان تصمیم گرفتند این سریال را در همان قسمت ششم به پایان برسانند؛ با وجود این موضوع، همچنان این سریال ارزش تماشا کردن را دارد. در داستان این سریال، مِلِکِ جوان، در سنین کم پدر خود را از دست می‌دهد؛ کسی که توسط مافیای آلپان کشته می‌شود.

او با برنامه‌ریزی برای گرفتنِ انتقام پدر خود بزرگ شد. به همین ترتیب، هویت و نام خود را به عزیزه تغییر داد تا کسی او را نشناسد. بعد از این کار، به خانواده‌ی این مافیا نفوذ کرد تا قتل پدر خود را به قتل برساند و آن‌ها را از درون نابود کند. اما امان از زمانی‌که برنامه‌ریزی‌ها بهم می‌خورد و او به‌طرز غیرمنتظره‌ای عاشق می‌شود.

21_11zon(1)

۳- سریال حلقه

سریال Halka

کارگردانان: ولکان کوکاتورک، بساک سویسال و سلیمان مرت اوزدمیر

بازیگران: نازان کسال، سرکان کایوگلو وکان ایلدیریم

سال پخش: ۲۰۱۹

تعداد قسمت‌ها: ۱۹

ژانر: اکشن، جنایی و درام

میانگین امتیازات Halka در IMDB: ۹

در داستان این شماره از بهترین سریال‌های هانده ارچل، دو مرد جوانِ متفاوت، از نقاط مختلفی کنار هم می‌آیند و با یکدیگر متحد می‌شوند که با یک توطئه‌ی مشترک مبارزه کنند. آن‌ها به سراغ گذشته‌ای می‌روند که پشت سر گذاشته نشده است. آن‌ها دفترچه‌های قدیمی، کیف‌های کثیف و دروغ‌های ریز و درشت را روی سطح می‌آورند تا تک تک آن‌ها را بررسی کنند.

آن‌ها با زندگی مافیایی، پول و دسیسه درگیر هستند. آن‌ها در این مسیر با هالکا روبه‌رو هستند؛ چهره‌ی بسیار وحشتناکی که هنوز او را به‌صورت کامل نمی‌شناسند و نمی‌دانند با چه کسی طرف هستند. این سریال با وجود نمرات بالایی که گرفت و بازخوردی که داشت، بعد از پخش آخرین قسمت، کنسل شد و دیگر به پخش خود ادامه نداد.

۲- سریال تو در خانه‌ام را بزن

کارگردانان: اندر میهلار، یوسف پیرحسن و آلتان دونمز

بازیگران: هانده ارچل، کرم بورسین و بیگه اونال

سال پخش: ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱

تعداد قسمت‌ها: ۵۲

ژانر: رمانتیک و کمدی

میانگین امتیازات Sen Çal Kapımı در IMDB: ۷.۴

این مورد از بهترین سریال‌های هانده ارچل هم اثر دیگری بود که شهرت او را چندین برابر کرد و حتی در کشورهای دیگر هم ارچل را به محبوبیت و شهرت خیلی زیادی رساند. او در این سریال نقش دختر جوانی به نام ادا را ایفا می‌کند که تمام امیدش را به تحصیلاتش بسته است. او ناگهان با سرکان بولات آشنا می‌شود؛ کسی که بورسیه‌ی بین‌المللی اِدا را قطع کرده است و همین باعث شده که او فقط بتواند دیپلم دبیرستانش را بگیرد.

سرکان که از این موضوع خبردار می‌شود، به ادا پیشنهاد می‌دهد که بورسیه‌اش را دوباره بازگرداند، اما به یک شرط؛ اینکه به مدت دو ماه، وانمود کند که نامزدش است. با اینکه اِدا در ابتدا این پیشنهاد را رد می‌کند، اما مدت خیلی زیادی طول نمی‌کشد که خود را در شرایطی می‌بیند که مجبور است این شرط را بپذیرد؛ زیرا شرایط زندگی‌اش یک شبه تغییر می‌کند. سرکان و ادا درحالی‌که تظاهر به نامزدی می‌کنند، وارد یک رابطه دیوانه‌وار پرشور و در عین حال چالش‌برانگیز می‌شوند که باعث می‌شود تمام آنچه را که درست است، فراموش کنند. عشق ممکن است سخت باشد، اما به همین دلیل است که بسیار شگفت‌انگیز است.

22_11zon(1)

۱- سریال عشق دیگری

سریال Bambaşka Biri

کارگردانان: نسلیهان یسیلیورت

بازیگران: بوراک دنیز، هانده ارچل و سم داوران

سال پخش: ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴

تعداد قسمت‌ها: ۱۶

ژانر: رمانتیک، جنایی و درام

میانگین امتیازات Bambaşka Biri در IMDB: ۸.۶

عشق دیگری که یکی دیگر از بهترین سریال‌های هانده ارچل به شمار می‌رود، دوباره ارچل و بوراک دنیز را مقابل هم قرار داده است. ابتدای داستان این سریال، فردی به نام حمدی آتیلبای، به‌طرز وحشیانه‌ای در جنگل کشته می‌شود. همین اتفاق باعث می‌شود که مسیر زندگی دادستان جوانی به نام لیلا گدیز (کسی که می‌خواهد گذشته‌ی پیچیده‌ی خود را همان پشت سر رها کند و نظم جدیدی در زندگی‌اش به وجود بیاورد) وکنان اوزتورک (روزنامه‌نگار جاه‌طلبی که زندگی منظم و مشهوری دارد)، با یکدیگر برخورد کند و آن‌ها سر راه هم قرار بگیرند. با وجود تمام این مسائل، این قتل وحشیانه نه‌تنها از نابودی عشق این دو نفر خبر می‌دهد، بلکه حقیقتی را که فقط خود آن‌ها در مورد زندگی خودشان می‌دانستند، فاش می‌کند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، قرار گرفتنِ دوباره‌ی این دو بازیگر مشهور مقابل هم، موفقیت خیلی زیادی را برای سازندگان به‌دنبال داشت؛ در حدی که قسمت دوم آن، این سریال را پربیننده‌ترین اثر در تمام دسته‌بندی‌ها کرد.

پرسش‌های متداول

۱- بهترین سریال‌های هانده ارچل کدامند؟

از میان بهترین سریال‌های هانده ارچل می‌توان به سریال عشق دیگری، سریال تو در خانه‌ام را بزن و سریال حلقه اشاره کرد.

۲- اثر جدید هانده ارچل کدام است؟

در کنار فیلم مست عشق با بازی هانده ارچل، سریال‌های عشق دیگری و تو در خانه‌ام را بزن از جدیدترین سریال‌های هانده ارچل به حساب می‌آیند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار