دستمزد کریستوفر نولان از ساخت فیلم پرفروش «اوپنهایمر» چقدر است؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

به گفته منابع آگاه، کارگردان اوپنهایمر علاوه بر دریافت جایزه اسکار، یک چک هنگفت حدود ۱۰۰ میلیون دلاری برای نقشش در ساخت این فیلم پرفروش دریافت کرده است.

اول صبح؛ بنابر گزارشات، مجموع دستمزد کریستوفر نولان، کارگردان برنده جایزه اسکار برای ساخت فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer) حدود ۱۰۰ میلیون دلار است.

این فیلم پرفروش با بازی کیلین مورفی در نقش خالق بمب اتمی جی رابرت اوپنهایمر، به فروش خیره‌کننده ۹۵۸ میلیون دلاری در سراسر جهان دست یافت.

این فیلم ۳ ساعته، دارای رتبه R برای افراد زیر ۱۷ سال است؛ عواملی که معمولاً تماشاگران را از تماشای فیلم منصرف می‌کنند.

به گفته منابع آگاه، کارگردان اوپنهایمر علاوه بر دریافت جایزه اسکار، یک چک هنگفت حدود ۱۰۰ میلیون دلاری برای نقشش در ساخت این فیلم پرفروش دریافت کرده است.

ظاهراً این رقم، مجموعاً شامل دستمزد نولان، درصدی از فروش باکس‌آفیس و پاداشی بوده که به عنوان برنده جایزه اسکار دریافت کرده است.

اوپنهایمر موفق به کسب هفت جایزه اسکار، از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی (کریستوفر نولان)، بهترین موسیقی متن اصلی، بهترین بازیگر نقش اول مرد (کیلین مورفی)، بهترین بازیگر نقش مکمل (رابرت داونی جونیور)، بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین فیلم شده است.

اوپنهایمر که با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، پس از فیلم ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (The Lord Of The Rings: The Return Of The King) که در سال ۲۰۰۴ ساخته شد، عنوان پردرآمدترین برنده بهترین فیلم اسکار را از آن خود کرد.

فیلم کریستوفر نولان، به مناسبت کسب عنوان بهترین فیلم، در هزار سینما روی پرده می‌رود.

این امر می‌تواند فروش باکس‌آفیس اوپنهایمر را به بیش از یک میلیارد دلار برساند که موفقیت دیگری برای نولان خواهد بود.

پس از موفقیت این فیلم در جوایز اسکار، بسیاری از افراد سعی در پیش‌بینی حرکت بعدی این کارگردان دارند.

برخی بر این باورند که او ممکن است نسخه خود از سریال معمایی و هیجان‌انگیز زندانیان (The Prisoners) را بسازد، برخی دیگر معتقدند که او روی فیلمنامه جدیدی کار خواهد کرد.

اما اوپنهایمر نه‌تنها برای کارگردانش موفقیت زیادی به ارمغان آورده، بلکه برخی از بازیگران آن موفق شده‌اند اولین اسکار خود را پس از بازی در این فیلم موفق دریافت کنند.

رابرت داونی جونیور، اولین جایزه اسکار خود را به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل برای اولین بار در طول پنج دهه فعالیت حرفه‌ای خود دریافت کرد.

داونی جونیور به شوخی از «کودکی وحشتناک» خود تشکر کرد و سرانجام برای بازی در نقش لوئیس استراوز برنده جایزه اسکار شد.

این بازیگر کهنه کار، جایزه اسکار را با رقابت در برابر استرلینگ کی براون در فیلم داستان آمریکایی، رابرت دنیرو در فیلم قاتلان ماه گل، رایان گاسلینگ در فیلم باربی و مارک رافلو در فیلم بیچارگان به خانه برد.

او در سخنرانی‌اش پس از دریافت جایزه خود گفت:

می‌خواهم از دوران کودکی وحشتناکم و همچنین آکادمی اسکار تشکر کنم. می‌خواهم از دامپزشکم، یعنی همسرم سوران تشکر کنم که من را مانند یک حیوان خانگی پیدا کرد و جان تازه‌ای به من بخشید. به همین دلیل است که من اینجا حضور دارم.

او در ادامه از همکارانش در فیلم اوپنهایمر از جمله کریستوفر نولان و اما توماس تشکر ویژه‌ای نمود و کیلین مورفی، امیلی بلانت و سایر نامزدها را مورد ستایش قرار داد.

راز کوچکم در این است که من به این حرفه بسیار نیاز داشتم. کریستوفر نولان از شرایط آگاه است. اما توماس اطمینان حاصل کرد که دور من را با برخی از بهترین بازیگران و عوامل فیلم‌سازی احاطه کند و کیلین مورفی و امیلی بلانت شگفت‌انگیز بودند و این مسئله سبب شده تا به عنوان مردی بهتر در برابر شما بایستم.

باربی که در تابستان در رقابت باکس‌آفیس «باربنهایمر» در مقابل اوپنهایمر پیروز شد، تنها یک جایزه برای بهترین آهنگ اورجینال دریافت کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار