بهترین فیلم‌های تاریخی کره‌ای/ از «مبدل‌پوش» تا «خیاط سلطنتی»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

در اینجا فهرستی از ۹ فیلم سینمایی کره‌ای در ژانر تاریخی را ملاحظه می‌کنید. فیلم‌هایی که نه تنها سرگرم‌کننده و تماشایی هستند، بلکه بعضی از آن‌ها واقعیاتی از دل تاریخ کره را نیز به مخاطبان ارائه می‌دهند.

اول صبح؛ کره‌ای‌ها در دهه‌های اخیر نشان داده‌اند که استاد ارائۀ روایت‌های نمایشی از تاریخ خودشان هستند؛ آن‌ها با استفاده از منابع تاریخی به سراغ لحظات پر حادثۀ تاریخ خودشان می‌روند و از دل ماجراهای گوناگون، داستان‌هایی جذاب و گیرا بیرون می‌کشند که نه تنها سرگرم‌کننده هستند، بلکه مخاطبان را به دانستن واقعیات تاریخ آن کشور نیز مشتاق می‌کنند.

سریال‌هایی مثل «جومونگ»، «جواهری در قصر» و «دونگ‌یی» که مخاطبان ایرانی به خوبی با آن‌ها آشنا هستند، نمونه‌های درخشانی از این نوع روایت‌های تاریخی به شمار می‌آیند. اما فقط در حوزۀ سریال نیست که کره‌ای‌ها درخشان ظاهر شده‌اند. آن‌ها مجموعه‌ای پرشمار از فیلم‌های سینمایی فوق‌العاده را نیز در ژانر تاریخی ساخته‌اند که در اینجا فهرستی از بهترین‌های این مجموعه را ملاحظه می‌کنید.

1. ندیمه (The Handmaiden)

1

کارگردان: پارک چان ووک

بازیگران: کیم مین هی، کیم ته ری، ها جونگ وو، جو جین وونگ

امتیاز IMDB: ۸.۱

تاریخ انتشار: ۲۰۱۶

داستان فیلم Handmaiden در سال ۱۹۳۰ و زمانی که کره تحت حکومت استعماری ژاپن بود، می‌گذرد. این فیلم مهیج روان‌شناختی بر اساس رمان مشهوری از نویسنده ولزی سارا واترز ساخته شده است. فیلم داستان دختری را روایت می‌کند که به عنوان خدمتکار در خانۀ یک ثروتمند ژاپنی استخدام می‌شود. اما او رازی دارد که پنهان می‌کند.

2. مبدل‌پوش (Masquerade)

Masquerade-0008

کارگردان: چو چانگ مین

بازیگران: لی بیونگ هون، هان هیو جو، ریو سونگ ریونگ

امتیاز IMDB: ۷.۸

تاریخ انتشار: ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پادشاه گوانگ هه یک پادشاه مستبد است که از مشاور خود می‌خواهد که برای او یک بدل پیدا کند. یک دهقان معمولی برای این کار انتخاب می‌شود. اما پس از مرگ ناگهانی پادشاه در اثر مسمومیت، دهقان به جای پادشاه می‌نشیند و بی‌آنکه بخواهد مجبور است به این بازی ادامه دهد.

3. شاه و دلقک (The King and the Clown)

3

کارگردان: لی جونگ ایک

بازیگران: لی جونگ گی، کام وو سونگ، جونگ جین یانگ، کانگ سونگ یون

امتیاز IMDB: ۷.۳

تاریخ انتشار: ۲۹ دسامبر ۲۰۰۵

داستان در قرن شانزدهم و در زمان سلسله چوسون اتفاق می‌افتد. دو دلقک به پایتخت سفر می‌کنند و به یک گروه بازیگری می‌پیوندند. این گروه در حالی که شاه را مسخره می‌کنند ناگهان به شهرت می‌رسند و متعاقباً به خاطر آن دستگیر می‌شوند. جالب اینجاست که پادشاه در ظاهر از عملکرد آن‌ها لذت می‌برد و تصمیم می‌گیرد آن‌ها را به عنوان دلقک‌های دربار منصوب کند. اما در واقع پادشاه انگیزه‌های دیگری برای این کار دارد. این داستان بر اساس رویدادهای واقعی است و داستان پادشاه یئونگ جو را روایت می‌کند که به عنوان مستبدترین حاکم تاریخ چوسون شناخته می‌شود.

4. تاج و تخت (The Throne)

تاج

کارگردان: لی جونگ ایک

بازیگران: سونگ کانگ هو، یو آه این

امتیاز IMDB: ۷.۱

تاریخ انتشار: ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۵

این فیلم هم بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده است و داستان شاهزاده سادو را روایت می‌کند. شاهزاده جوان متهم به توطئه خیانت علیه مادر خود است. پادشاه با دوراهی روبرو می‌شود و چون نمی‌تواند دستور اعدام پسرش را بدهد از او می‌خواهد که جان خود را بگیرد. اما به دلیل مخالفت، شاهزاده در صندوقچه برنج حبس می‌شود تا در نهایت بمیرد.

5. راننده تاکسی (A Taxi Driver)

54

کارگردان: جانگ هون

بازیگران: سونگ کانگ هو، توماس کرچمان، ریو جون یول، یو هه جین

امتیاز IMDB: ۷.۹

تاریخ انتشار: ۲ آگوست ۲۰۱۷

داستان فیلم در دهه ۱۹۸۰ می‌گذرد، زمانی که کره جنوبی با ناآرامی‌های سیاسی روبرو بود. ماجرای فیلم دربارۀ یک راننده تاکسی است که دخترش را بعد از مرگ همسرش بزرگ می‌کند. او یک مشتری خارجی پیدا می‌کند که به او پیشنهاد پرداخت مبلغ هنگفتی را می‌دهد. اما راننده از اینکه مشتری یک خبرنگار آلمانی است بی‌خبر است.

6. خیاط سلطنتی (The Royal Tailor)

خیاط

کارگردان: لی وون سوک

بازیگران: پارک شین هی، هان سوک کیو، گو سو، یو یون سوک، ما دیونگ سوک

امتیاز IMDB: ۷

تاریخ انتشار: ۲۴ دسامبر ۲۰۱۴

این درام تاریخی حول محور زندگی خیاطان سلطنتی می‌چرخد. دو خیاط که قرار است برای پادشاه و ملکه لباس بدوزند، درگیر یک رقابت بحرانی می‌شوند که پای سیاست، حسادت، رسوایی و تراژدی را به ماجرا باز می‌کند.

7. کتاب ماهی (The Book of Fish)

ماهی

کارگردان: لی جونگ ایک

بازیگران: سول کیونگ گو، بیون یو هان، لی جونگ یون

امتیاز IMDB: ۷.۵

تاریخ انتشار: ۳۱ مارس ۲۰۲۱

یک استاد دانشمند که به جزیره‌ای دورافتاده تبعید شده است، در آنجا مجذوب آبزیان می‌شود و تصمیم می‌گیرد درباره آن‌ها بنویسد. او یک ماهیگیر باهوش را متقاعد می‌کند تا دانش خود را در مورد اقیانوس با او تبادل کند و در عوض خواندن و نوشتن را از استاد بیاموزد.

8. خاطرات قتل (Memories of Murder)

قتل

کارگردان: بونگ جون هو

بازیگران: سونگ کانگ هو، کیم سانگ کیونگ

امتیاز IMDB: ۸.۱

تاریخ انتشار: ۲ می‌۲۰۰۳

این درام هیجان‌انگیز که توسط کارگردان فیلم «انگل» ساخته شده در دهۀ ۱۹۸۰ می‌گذرد و داستان دو کارآگاه ناتوان را روایت می‌کند که در مورد قتل یک زن جوان تحقیق می‌کنند. در حالیکه قتل‌های بیشتری در حال وقوع است، یک کارآگاه باهوش از سئول به این گروه ملحق می‌شود و اوضاع کم کم تغییر می‌کند.

9. آخرین شاهزاده خانم (The Last Princess)

پرنسس

کارگردان: هور جین هو

بازیگران: سون یه جین، پارک هائه یی

امتیاز IMDB: ۷.۱

تاریخ انتشار: ۳ آگوست ۲۰۱۶

داستان «آخرین شاهزاده خانم» در کره جنوبی که مستعمره ژاپن شده می‌گذرد. این ملودرام تاریخی داستان پرنسس دئوک هی را روایت می‌کند که آخرین شاهزاده خانم کره بود. زمانی که کره تحت حاکمیت ژاپن بود، او به عنوان گروگان گرفته شد. مبارز آزادی جانگ هان در ماموریتی است که شاهزاده خانم خود را به کره بازگرداند. او همچنین احساساتی نسبت به او دارد که او را بیشتر برای انجام ماموریت تحریک می‌کند.

 

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار