سریال کره‌ای «قمارباز سلطنتی»؛ ادامۀ ماجرای دونگ‌یی و پسرش

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

سریال «قمارباز سلطنتی» (The Royal Gambler) روایتی از ماجراهای پر فراز و نشیبی است که در سال‌های انتهایی زندگی «بانو چوی سوک بین» (یا همان دونگ‌یی) و دوران جوانی فرزندش «یی گئوم» اتفاق می‌افتد.

اول صبح؛ یی گئوم، پسر دونگ‌یی، بعد از مرگ برادر ناتنی‌اش، به عنوان بیست و یکمین امپراتور سلسلۀ جوسئون بر تخت نشست. اما از آنجایی که مادر او یعنی دونگ‌یی، یک اشراف زاده نبود و در ابتدا به عنوان خدمتکار وارد قصر شده بود، مسیر تاجگذاری یی‌گئوم به هیچ وجه مسیر آسانی نبود.

سریال «قمارباز سلطنتی» روایتی آمیخته با تخیل و افسانه از وقایعی است که در مسیر پادشاه شدن یی‌گئوم اتفاق می‌افتند؛ این سریال همچنین اشاره‌ای به ماجرای شورش معروف به «موسین» دارد؛ شورشی که در ابتدای به تخت نشستن یی گئوم توسط یکی از جناح‌های سیاسی به راه افتاد. این جناح سیاسی معتقد بودند که یی گئوم نمی‌تواند جانشین مشروع و قانونی پدرش یعنی امپراتور سوک‌جونگ باشد.

1

یون جین سئو در نقش دونگ‌یی در سریال قمارباز سلطنتی

اما اصل داستان سریال بر محور یک بازی قمار می‌چرخد؛ قماری میان یکی از معروف‌ترین قماربازان کره به اسم دائه گیل از یک طرف و شاهزادۀ جوان از طرف دیگر. دائه گیل در این بازی بر سر جان خودش قمار می‌کند و شاهزاده نیز کل پادشاهی جوسئون را به عنوان گرو در این قمار به میان آورده است.

در همین حال پای دختر جوانی به اسم دام‌سئو به ماجرا باز می‌شود که به دلایلی تنها هدف زندگی‌اش انتقام گرفتن از شاهزاده است. شخصیت چوی سوک بین یا دونگ‌یی نیز به عنوان مادر شاهزاده، یکی از شخصیت‌های اصلی سریال به حساب می‌آید.

در این سریال یون جین سئو (Yoon Jin-seo) نقش دونگ‌یی را ایفا می‌کند. «قمارباز سلطنتی» در سال ۲۰۱۶ در ۲۴ قسمت یک‌ساعته از شبکۀ SBS پخش شد.

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار