۱۰ فیلم موزیکال شاد برای تماشا کردن با بچه‌ها

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

«طنین جنگل: سفر کریسمس» داستان یک اسباب‌بازی‌ساز به نام جرونیکوس جانگل را حکایت می‌کند که شهر پر جنب و جوش خود را با اختراعات جذاب خود متحیر می‌کند.

اول صبح؛ فیلم وانکا (Wonka) از نظر منتقدان و مردم یک فیلم موفق بوده است. این فیلم موزیکال فانتزی به کارگردانی پال کینگ و با هنرنمایی تیموتی شالامی در نقش ویلی وانکای جوان و بااستعداد در سال ۲۰۲۳ ساخته شد؛ توجه بسیاری از منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کرد. این فیلم که مانند هر فیلم موزیکال دیگری بر موسیقی و خواندن و رقصیدن تکیه دارد؛ موفق شده شادی و نشاط را به برای لحظاتی به مخاطبان خود هدیه کند و این سوال را در ذهن آن‌ها ایجاد کند که چه فیلم‌های فانتزی مشابه «وانکا» وجود دارد که می‌تواند همان حس خوب را به وجود بیاورد. تعداد زیادی فیلم فانتزی و موزیکال دیگر برای کسانی که این سبک را دوست دارند وجود دارد و امروز قصد داریم در مورد ده مورد از فیلم‌هایی که ژانر مشابهی دارند؛ صحبت کنیم.

فیلم «وانکا» محصول ۲۰۲۳ مورد استقبال منتقدان و خانواده‌ها قرار گرفته است. در این فیلم که به عنوان پیش درآمد ویلی وانکا و کارخانه شکلات‌سازی ساخته شد، تیموتی شالامی نقش جوانی ویلی وانکا را بازی می‌کند. در طول فیلم، ویلی وانکا از یک رویاپرداز با ذهنی پر از ایده به شکلات‌سازی تبدیل می‌شود که تماشاگران می‌شناسند و دوستش دارند.

افرادی که به داستان صمیمانه وانکا با آن حس ماجراجویی، تصاویر باشکوه، و موسیقی‌های جذاب بودند؛ احتمالا دوست دارند فیلم‌های مشابه آن را برای تماشا پیدا کنند. از بازسازی‌های لایو اکشن مانند «پری دریایی کوچولو» (The Little Mermaid) و «آلیس در سرزمین عجایب» (Alice in Wonderland) گرفته تا فیلم‌های خانوادگی محبوبی مانند «آقای روباه شگفت انگیز» (Fantastic Mr. Fox) و «پدینگتون۲» (Paddington2)، چندین فیلم وجود دارد که طرفداران فیلم وانکا باید حتما آن‌ها را تماشا کنند.

10. پری دریایی کوچولو (The little mermaid)

پری-دریایی-کوچولو-آریل-را-به-نسل-جدید-معرفی-کرد_8

سال ۲۰۲۳ هزاران نوستالژی را برای مخاطبان به ارمغان آورد؛ زیرا هم «وانکا» و هم بازسازی لایو اکشن «پری دریایی کوچولو» شخصیت‌های کلاسیک را به نسل جدید معرفی کردند. فیلم اخیر یک دستاورد بزرگ بود زیرا یک زن رنگین پوست نقش آریل را بازی کرد و به داستان کلاسیک تنوع بیشتری بخشید.

با وجود همه بحث‌ها و روند خسته‌کننده دیزنی برای بازسازی فیلم‌های انیمیشن کلاسیک خود، این نسخه از «پری‌دریایی‌کوچولو» همچنان امتیاز متوسطی از منتقدان دریافت کرد و فروش متوسطی داشت. هالی بیلی در نقش آریل خوش درخشید؛ زیرا صدای آواز فرشته‌وار و شخصیت و شیفتگی به دنیای انسان‌ها را به خوبی به نمایش گذاشت.

9. طنین جنگل: سفر کریسمس (Jingle Jangle: A Christmas Journey)

طنین-جنگل_-سفر-کریسمس-Jingle-Jangle_-A-Christmas-Journey-یک-فیلم-موزیکال-متنوع-و-شاد-است_9

«طنین جنگل: سفر کریسمس» داستان یک اسباب‌بازی‌ساز به نام جرونیکوس جانگل را حکایت می‌کند که شهر پر جنب و جوش خود را با اختراعات جذاب خود متحیر می‌کند. جرونیکوس پس از خیانت شاگردش، خود را به مدت سه دهه از خانواده‌اش دور می‌کند. یک روز، نوه‌اش در مغازه‌اش ظاهر می‌شود و به او کمک می‌کند تا دوباره شادی را پیدا کند.

با محیط شاد، موسیقی متن پرانرژی، و بازیگران متنوع، این فیلم یک فیلم کریسمسیِ مدرن است که مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‌است. «طنین جنگل: سفر کریسمس» فیلمی است که به خانواده‌ها پیام ساده یافتن شادی در سخت‌ترین شرایط را می‌آموزد. به علاوه، مانند «وانکا»، «طنین جنگل: سفر کریسمس» نیز کیگان مایکل کی را دارد که نقش یک قهرمان‌منفی را بازی می‌کند.

8. امپراتوری شگفت‌انگیز آقای ماگوریوم (Mr. Magorium’s Wonder Emporium)

امپراتوری-شگفت_انگیز-آقای-ماگوریوم-Mr.-Magoriums-Wonder-Emporium-یک-فیلم-جادویی-است-که-فراموش-شده_است_4

بسیاری از فیلم‌های خانوادگی دهه ۲۰۰۰ وجود داشته‌اند که در طول سال‌ها مورد توجه قرار نگرفته‌اند و «امپراتوری شگفت‌انگیز آقای ماگوریوم» یکی از آن‌هاست. داستین هافمن نقش آقای ماگوریوم، صاحب اسباب‌فروشی عجیب و غریب و چند صدساله که آماده بازنشستگی می‌شود و کلیدها را به مدیر جوانش می‌دهد، بازی می‌کند. این تصمیم او باعث هرج و مرج چشم‌گیری در فروشگاه می‌شود و بازگرداندن جادو به عهده آن‌هاست.

در ظاهر، این فیلم مانند یک فیلم سنتی برای بچه‌ها به نظر می‌رسد؛ اما درواقع به آن‌ها می‌آموزد که چگونه تغییر بخش مهمی از زندگی است. این فیلم علاوه بر لحظات جادویی، بازیگران برنده اسکار هافمن و ناتالی پورتمن را نیز دارد. کسانی که «وانکا» را دیده‌اند، شباهت‌های شگفت‌انگیزی بین اولین مغازه شکلات فروشی قهرمانِ داستان و فروشگاه آقای ماگوریوم پیدا خواهند کرد.

7. برترین شومن (The Greatest Showman)

برترین-شومنThe-Greatest-Showman-یک-فیلم-موزیکال-کلاسیک-مدرن-است_6

در عصر مدرن فیلم‌های سینمایی موزیکال «برترین شومن» طرفداران این ژانر و طرفداران دیگر را گرد هم آورده است. به عنوان یک بازخوانی موسیقایی از «زندگی بارنوم»، این فیلم داستان صاحب سیرک را به تصویر می‌کشد که سیرک معروف بارنوم و بیلی را ایجاد می‌کند. بارنوم با گرد هم آوردن آکروبات‌بازها و دیگر هنرمندان با استعداد، منظره‌ای را خلق می‌کند که منحصربه‌فرد است.

«برترین شومن» با این که با استقبال متفاوت منتقدان روبرو شد، به موفقیت غیرمنتظره‌ای در گیشه تبدیل شد. مردم همچنان به موسیقی متن نمادین آن گوش می‌دهند که شامل آهنگ‌هایی مانند «The Greatest Show»، «Come Alive»، «Rewrite the Stars» و «This Is Me» است. به علاوه، بازیگرانی مانند هیو جکمن، زک افرون، و زندایا مهارت‌های شگفت‌انگیز خود را در خوانندگی نشان می‌دهند.

6. آلیس در سرزمین عجایب (Alice in Wonderland)

آلیس-در-سرزمین-عجایب-انیمیشن-اصلی-را-به-قلمرو-لایو-اکشن-می_آورد_3

آغاز روند بازسازی انیمیشن‌های کلاسیک توسط دیزنی را می‌توان «آلیس در سرزمین عجایب» در سال ۲۰۱۰ دانست. این بازسازی به کارگردانی تیم برتون، ماجرای آلیس نوجوان را دنبال می‌کند که پس از اولین بازدید از دنیای جادویی در کودکی، به دنیای جادویی بازمی گردد. با کمک کلاه‌ساز دیوانه و سایر دوستان، او سفری را آغاز می‌کند تا سلطنت ملکه سرخ را متوقف کند.

این نسخه از «آلیس در سرزمین عجایب» به جای اینکه یک بازسازی سنتی باشد، بیشتر شبیه به ادامه داستان اصلی است. برتون سبک بصری منحصر به فرد و مسحورکننده خود را به این کار می‌آورد و هویتی مشخص به آن می‌بخشد. همچنین، جانی دپ در نقش کلاه‌ساز دیوانه یک اجرای عجیب و غریب ارائه می‌کند؛ مثل کاری که تیموتی شالامی با بازی پرانرژی خود در «وانکا» انجام می‌دهد.

5. بازگشت مری پاپینز (Mary Poppins Returns)

بازگشت-مری-پاپینز-Mary-Poppins-Returns-یک-دنباله-جادویی-است_5

«مری پاپینز» در سال ۱۹۶۴ یک دستاورد بزرگ برای فیلم‌های لایو اکشن دیزنی بود، بنابراین ادامه این فیلم موزیکال محبوب خطرناک بود. با این وجود، دنباله ۲۰۱۸ «بازگشت مری پاپینز»، جادوی فیلم اول را حفظ کرد و امیلی بلانت جایگزین عالی برای جولی اندروز بود. در این دنباله، پرستار به دیدار جین و مایکل بالغ می‌رود و به آن‌ها کمک می‌کند تا شادی از دست رفته را در زندگی بزرگسالی خود دوباره کشف کنند.

این فیلم ممکن است تاثیری مشابه نسخه اصلی نداشته باشد، اما هنوز هم به دلیل ایجاد یک تجربه سرگرم کننده برای خانواده‌ها، محبوبیت خود را حفظ کرده است. در کنار آهنگ‌های جذابی مانند «A Cover Is Not the Book»، دنباله آن نیز به‌طور رنگارنگی خیره‌کننده است و از همان ترکیبی از انیمیشن‌های زنده و دوبعدی استفاده می‌کند که فیلم اول را به یاد ماندنی کرد. بلانت مانند تیموتی شالامی در فیلم «وانکا»، شخصیتی را که از قبل معروف بود برای نسل جدیدی از طرفداران زنده می‌کند.

4. ماتیلدا موزیکال (Matilda the Musical)

ماتیلدا-موزیکالMatilda-the-Musical-برداشتی-جدید-و-پرشور-از-نسخه-اصلی-1996-است_10

«ماتیلدا» در سال ۱۹۹۶ برای افرادی که در دهه ۹۰ بزرگ شده‌اند یک خاطره اصلی دوران کودکی بود. یک اقتباس موزیکال از این داستان در سال ۲۰۲۲ توسط نتفلیکس ساخته شد. «ماتیلدا موزیکال» مانند نسخه اصلی، قهرمان داستان ماتیلدا را دنبال می‌کند که متوجه می‌شود قدرت‌های فوق‌العاده‌ای دارد. این به او اجازه می‌دهد تا با افراد ظالم زندگی‌اش از جمله والدین ناتنی و مدیر ظالمش برخورد کند.

«وانکا» و «ماتیلدا موزیکال» ویژگی‌های مشترکی دارند زیرا آن‌ها اقتباس‌های موسیقایی از شخصیت‌های معروف نوشته رولد دال هستند. علیرغم پیروی از همان ریتم اصلی، «ماتیلدا موزیکال» شبیه یک نمایش برادوی در مقیاس بزرگ‌تر با آهنگ‌هایی مانند «کودکان شورشی» و «بوی شورش» است که خیلی محبوب هستند.

3. آقای روباه شگفت‌انگیز (Fantastic Mr. Fox)

آقای-روباه-شگفت_انگیز-یک-فیلم-انیمیشنی-با-احساس-خوب-است_2

یکی دیگر از اقتباس‌های کتاب رولد دال، «آقای روباه شگفت‌انگیز» است که کارگردان «وس اندرسون» در آن مهارت خود را در انیمیشن استاپ‌موشن امتحان می‌کند. این انیمیشن، آقای فاکس را دنبال می‌کند که از زندگی خسته‌کننده‌اش فرار می‌کند و از سه کشاورز که در کنارش زندگی می‌کنند؛ غذا می‌دزدد. اقدامات او به زودی او، دوستانش و خانواده‌اش را در معرض خطر قرار داد زیرا کشاورزان آن‌ها را شکار می‌کردند.

«آقای روباه شگفت‌انگیز» با رنگ‌های گرم و زیبا، حس شوخ طبعی هوشمندانه و انیمیشن استاپ موشن باورنکردنی، توسط بسیاری به عنوان یک فیلم آرامش‌بخش با احساس خوب دیده می‌شود و این دقیقا همان انرژی که است که «وانکا» به ارمغان می‌آورد. این فیلم از زمان اکرانش در سال ۲۰۰۹ طرفداران زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که این فیلم یک فیلم از وس اندرسون است، بازیگران زیادی نیز دارد و بازیگرانی مانند جورج کلونی، مریل استریپ، جیسون شوارتزمن و بیل موری از جمله ستاره‌های مشهور آن هستند.

2. پدینگتون ۲ (Paddington ۲)

پدینگتون2-یکی-از-بهترین-دنباله_های-اخیر-سینماست_7

کارگردان پل کینگ می‌داند که چگونه یک فیلم سینمایی شاد برای خانواده‌ها بسازد، زیرا فیلم‌های پدینگتون به هموار کردن راه برای «وانکا» کمک کردند. در حالی که اولین فیلم «پدینگتون» یک ماجراجویی سرگرم کننده برای بینندگان در هر سنی بود، «پدینگتون۲» به طور قابل توجهی از آن بهتر عمل کرد. در ادامه، خرس پدینگتون تلاش می‌کند برای خاله‌اش لوسی هدیه‌ای بخرد که توسط یک دزد باهوش دزدیده می‌شود.

پدینگتون ۲ با امتیاز فوق‌العاده ۹۹٪ در Rotten Tomatoes، توانسته است هر چیزی که در مورد فیلم اول دوست‌داشتنی است را به ارمغان بیاورد و آن را به موفقیت جدیدی برساند. حتی در شرایط سخت، پدینگتون هنوز راهی برای ایجاد لذت بسیار موردنیاز به افراد اطرافش پیدا می‌کند. او شخصیتی است که معتقد است در همه چیز خوبی وجود دارد و کارهایش به راحتی دل بینندگان را گرم می‌کند. به طور کلی، این فیلم دنباله‌ای است که تمام احساسات مناسب را دربرمی‌گیرد.

1. ویلی ونکا و کارخانه شکلات‌سازی (Willy Wonka and the Chocolate Factory)

ویلی-ونکا-و-کارخانه-شکلات-سازیده_ها-سال-است-که-وجود-دارد_11

پس از تماشای «وانکا»، منطقی به نظر می‌رسد که به فیلم کلاسیک ۱۹۷۱ «ویلی ونکا و کارخانه شکلات سازی» نگاهی بیندازیم. این اقتباس از کتاب رولد دال چندین دهه است که خانواده‌ها را سرگرم می‌کند و جین وایلدر یکی از بهترین بازی‌های خود را در نقش ویلی وانکا ارائه می‌دهد. این فیلم درباره‌ی یک سازنده‌ی شکلات است که از پنج کودک برای بازدید از کارخانه‌ی شکلات‌سازی معروفش استقبال می‌کند.

فیلم تعادل درستی از رنگ‌های الکتریکی، سرگرمی‌های شیطنت‌آمیز و لحظات ترسناک ایجاد می‌کند، زیرا اهداف واقعی وانکا برای تور کم کم آشکار می‌شود. تصویر عجیب وایلدر، رودخانه شکلات، و تونل‌سواری ترسناک عوامل اصلی هستند که این فیلم را به یاد ماندنی کرده‌اند. در حالی که «وانکا» تیموتی شالامی طرفدارانی پیدا کرده‌است، وایلدر برای همیشه به عنوان نسخه قطعی این شخصیت شناخته می‌شود. علاوه بر این، باید به بازسازی «چارلی و کارخانه شکلات سازی» در سال ۲۰۰۵ با بازی جانی دپ و کارگردانی تیم برتون نیز اشاره کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار