انیمۀ سریالی «تک رو»؛ یک ماجراجویی خارق‌العاده در دنیای هیولاها

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

سریال «تک رو» (Solo Leveling) با داستان گیرا، ریتم تند و خیال‌پردازی‌های شگفت‌انگیزش، یک شروع طوفانی و جذاب برای دنیای انیمه در سال ۲۰۲۴ است.

اول صبح؛ «تک رو» که بر اساس یک کمیک‌بوک پرطرفدار کره‌ای ساخته شده، یکی از مورد انتظارترین انیمه‌های سریالی در آغاز سال نوی میلادی بود. حالا با پخش نخستین قسمت‌ها معلوم شده که انتظارات به هیچ وجه بیهوده نبوده است.

«تک رو» در همان قسمت اول بیننده را مجذوب داستان‌پردازی و فضاسازی خیال‌انگیز خود می‌کند. با اینکه این قسمت فقط حدود ۲۰ دقیقه است، اما در همین ۲۰ دقیقه شما را از دنیای عادی خودتان جدا می‌کند و به یک جهان متفاوت و خیال‌انگیز می‌برد.

445

داستان از این قرار است که حدود ده سال قبل، در نقاط مختلف جهان، ناگهان گذرگاه‌های عجیب و غریبی به دنیاهای دیگر باز شده‌اند؛ دنیاهایی که هیولاهای گوناگون در آن‌ها زندگی می‌کرده‌اند و از طریق آن دروازه‌ها وارد این دنیا شده‌اند.

از طرف دیگر در میان مردم کسانی هستند که قدرت‌هایی ویژه برای مبارزه با هیولاها دارند؛ کسانی که به نام هانتر یا شکارچی شناخته می‌شوند. اما شکارچی‌ها دارای درجه‌بندی متفاوتی از نیروها هستند که باعث می‌شود بعضی از آن‌ها بتوانند با نیرومندترین هیولاها مبارزه کنند و بعضی‌های دیگر فقط توان مبارزه با هیولاهای ضعیف‌تر را داشته باشند.

قهرمان داستان پسر نوجوانی به اسم سونگ جین‌وو است؛ کسی که به عنوان «ضعیف‌ترین شکارچی» معروف است؛ او پایین‌ترین رتبه را در بین شکارچی‌ها دارد و به همین خاطر فقط برای ماموریت‌های نسبتا ساده‌ای فرستاده می‌شود که قرار نیست پول زیادی برایش به ارمغان بیاورند؛ این در حالی است که او برای درمان مادرش و فرستادن خواهرش به دانشگاه به پول بیشتری احتیاج دارد.

اما اتفاقی که در یکی از ماموریت‌ها می‌افتد، قرار است سرنوشت جین‌وو را تغییر بدهد؛ او و گروه همراهش بعد از کشتن چند هیولای ضعیف به یک دروازۀ مرموز می‌رسند و بعد از ورود به آن، با هیولاهایی برخورد می‌کنند که هیچ‌کس تا به حال مثل آن‌ها را ندیده است؛ هیولاهایی که بلافاصله شروع به سلاخی شکارچی‌های همراه جین‌وو می‌کنند.

فضای سریال تا حد زیادی یادآور بازی‌های ویدئویی است اما در عین حال داستانی کاملا مجذوب‌کننده را روایت می‌کند که وقتی واردش می‌شوید، خیلی سخت می‌توانید از همراه ماندن با آن صرف‌نظر کنید. شخصیت ملموس و همدلی‌برانگیز جین‌وو نیز یکی از عوامل گیرایی سریال است.

صحنه‌های اکشن سریال با آب و رنگی چشمگیر و مبهوت‌کننده، در کنار جنبۀ احساسی و عاطفی داستان، یک ترکیب دلپذیر و تماشایی را پدید آورده‌اند. جلوۀ بصری سریال در عالی‌ترین حد است؛ از شکل و شمایل هیولاها گرفته تا حس رازآلودگی و هراسی که مکان‌ها و موقعیت‌ها در بیننده پدید می‌آورند.

اگر سریال انیمۀ «حمله به تایتان» را دیده باشید، «تک رو» برای شما تا حدی می‌تواند تداعی‌کنندۀ حال و هوای آن سریال باشد. البته با این تفاوت که بار اندوه و نا امیدی در این سریال بسیار کمتر و هیجان و شتاب آن بیشتر است.

خلاصه با اینکه سال نوی میلادی هنوز به نیمۀ ماه اول هم نرسیده، می‌شود پیشاپیش و با اطمینان کامل، «تک رو» را در فهرست بهترین انیمه‌های سال ۲۰۲۴ قرار داد.

 

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار