تصاویری که باور نمی‌کنید «عکس‌» باشند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

آندری دومان عکاسی است که با استفاده از بالگرد به آسمان می‌رود تا تصاویر خیره‌کننده‌ای از چشم‌اندازهای روی زمین را از بالا به ثبت برساند. اما عکس‌های او صرفا عکس‌های هوایی عادی نیستند.

اول صبح؛ تفاوت مهم عکس‌های دومان با عکس‌های هوایی دیگر این است که او به دنبال منظره‌های خاص می‌گردد؛ منظره‌هایی که شباهت فوق‌العاده‌ای به نقاشی‌های انتزاعی و مینیمالیستی دارند.

بعضی از عکس‌های دومان آنقدر خاص هستند که اگر از عکس بودن آن‌ها اطلاع نداشته باشید ممکن است آن‌ها را با نقاشی‌ها یا طرح‌های انتزاعی اشتباه بگیرید. برای مثال عکسی که او از یک دریاچۀ صورتی رنگ با یک جاده و دکل در وسط آن گرفته (عکس بالا)، واقعا یک چشم‌انداز خارق‌العاده و باورنکردنی است؛ با خطوط عجیب و رنگ‌های سورئال.

2

خود او می‌گوید: «در نگاه اول (و حتی در نگاه دهم)، شما مطمئن نیستید که به چه چیزی نگاه می‌کنید. سخت است که یک چشم‌انداز را در این خطوط عجیب و رنگ‌های سورئال (اما واقعی) تشخیص دهید. با نزدیک‌تر شدن، گاهی جزئیات کوچکی مانند یک خط برق یا یک خانه را می‌بینید که به شما سرنخی از آنچه می‌بینید می‌دهند. اما بیشتر اوقات، چیزی برای چنگ زدن وجود ندارد: اکثر تصاویر همچنان حتی پس از نگاه نزدیک مرموز باقی می‌مانند و انتظارات شما از اینکه یک چشم‌انداز چگونه باید به نظر برسد را به چالش می‌کشند».

4

3

5

andrei-duman-from-above-8

7

andrei-duman-from-above-9

andrei-duman-from-above-4

andrei-duman-from-above-122

 

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار