چرا می‌توانیم در روز ماه را ببینیم؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این ماه کامل در وسط روز بیرون می‌آید. قرار نیست این اتفاق بیفتد.

اول صبح؛ برخی افراد نمی‌دانند چرا ماه گاهی اوقات در طول روز قابل مشاهده است و حتی هستند افرادی که به نزدیک‌ترین همسایه فضایی زمین به دیده شک می‌نگرند.

استیو پیترز، یک مجری و نظریه‌پرداز توطئه، وقتی که ماه را در روشنایی روز دید در پست توییتری خود نوشت: «این ماه کامل در وسط روز بیرون می‌آید. قرار نیست این اتفاق بیفتد.»

یکی از کاربران در واکنش به این پست نوشت: «من چند سال است که متوجه این موضوع شده‌ام. من روزی ۳ بار پیاده روی می‌کنم و همیشه ماه را در یک طرف و خورشید را از طرف دیگر صبح و تا اواخر روز می‌بینم. چیزی بسیار مصنوعی اینجا در حال وقوع است. خورشید اکنون سفید است، نه زرد مانند زمانی که ما بچه بودیم. ماه مانند یک چراغ قوه می‌درخشد و واقعی به نظر نمی‌رسد. ما قطعا باید بپرسیم که در آسمان ما چه می‌گذرد!»

در پاسخ باید گفت که خورشید تغییر رنگ نداده است. اگرچه ممکن است به دلیل سطوح بالاتر آلودگی، خورشید در ابتدا زردتر به نظر برسد. در مورد ماه هم، اگرچه در شب به دلیل کمبود نور، درخشان‌تر به نظر می‌رسد، اما همیشه گاهی در طول روز هم قابل مشاهده بوده است. یک نگاه سریع به مدار ماه که چرخش زمین را نشان می‌دهد باید همه چیز را به خوبی روشن کند.

همانطور که می‌دانید، ماه نور خورشید را در طول روز و شب به زمین منعکس می‌کند. این غیرعادی نیست، یا دلیلی برای رفتن به سوی نظریات توطئه نیست. فقط باید کمی بیشتر وقت بگذارید و به آسمان نگاه کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار