کدام کشور در اروپا سریع‌ترین اینترنت را دارد؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که در میان کشورهای اروپایی سوئد بیشترین سرعت اینترنت را به خود اختصاص داده و فنلاند هم پس از این کشور در جایگاه دوم قرار دارد.

اول صبح؛ نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که در میان کشورهای اروپایی سوئد بیشترین سرعت اینترنت را به خود اختصاص داده و فنلاند هم پس از این کشور در جایگاه دوم قرار دارد.

این تحقیق که توسط شرکت بیزنس کامپرشن و با استفاده از داده‌های موتور جستجوگر گوگل و همچنین سرعت بارگذاری به دست آمده میانگین سرعت بارگذاری صفحات وب را در اینترنت خانگی و همچنین تلفن‌های همراه کشورهای مختلف اروپایی بررسی کرده که بر اساس آن کشورهای شمال اروپا صاحب بهترین وضعیت سرعت اینترنت هستند.

در این رده‌بندی در اینترنت خانگی، پس از سوئدی‌ها با سرعت بارگذاری ۳.۷۴ ثانیه، فنلاند با ۳.۸۴ و دانمارک و لتونی با حدود ۴ ثانیه در جایگاه‌های اول تا چهارم قرار دارند. لیتوانی در ادامه این رده‌بندی با ۴.۱۴ و همچنین سوئیس با ۴.۲۳ در رده‌های بعدی حضور دارند.

بر اساس این گزارش در انتهای این رده‌بندی ترکیه قرار دارد که البته آن‌را نمی‌توان جزو کشورهایی اروپایی به حساب آورد. در نتیجه در میان کشورهای اروپایی بلغارستان، رومانی و قبرس با به ترتیب ۹.۳۸ ثانیه، ۸.۸۹ و همچنین ۷.۱۸ ثانیه در انتهای جدول حضور دارند و پایین‌ترین سرعت اینترنت به آن‌ها اختصاص دارد.

همین کشورها از نظر سرعت بارگذاری در اینترنت تلفن همراه هم بدترین عملکردها را داشته و در قعر جدول کشورهای اروپایی قرار دارند.

چرا سرعت بارگذاری در دستگاه‌های تلفن همراه بدتر است؟

یکی از عوامل کلیدی سرعت شبکه مورد استفاده، خود دستگاه‌های تلفن همراه است که محدودیت‌های آن‌ها در اتصال به پنهای باند موجب می‌شود سرعت انتقال داده‌ها کندتر صورت گیرد. علاوه بر این، سخت‌افزار موجود در دستگاه‌های تلفن همراه نسبت به کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها از قدرت کمتری برخوردار است.

ضمن اینکه اندازه صفحه نمایش کوچکتر و وضوح کمتر دستگاه‌های تلفن همراه به این معنی است که وب‌سایت‌ها ممکن است به عناصری برای بالا آمدن صفحه نیاز داشته باشند که زمان طولانی‌تری نیاز داشته باشد.

مرورگرهای دستگاه‌های تلفن همراه ممکن است به اندازه مرورگرهای روی دسکتاپ بهینه نباشند، که بر سرعت رندر و پردازش صفحات وب تأثیر می‌گذارد. این در حالیست که بر اساس تحقیقات هرچه بالا آمدن یک صفحه طولانی‌تری شود احتمال اینکه افراد آن وب سایت را ترک کنند بیشتر می‌شود.

چگونه سرعت بارگذاری را افزایش دهیم؟

با این حال، نکاتی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای بارگیری سریع‌تر یک صفحه استفاده کنید و نیازی نیست که حتما به سوئد نقل مکان کنید. به عنوان مثال پاک کردن دوره‌ای کش و کوکی‌ها می‌تواند به افزایش سرعت اینترنت شما کمک کند.

همچنین بستن برنامه‌های پس زمینه و غیرفعال کردن افزونه‌های غیرضروری نیز می‌توانند در این روند موثر باشد.

نصب مسدودکننده‌های تبلیغاتی همچنین می‌تواند زمان بارگذاری را با به حداقل رساندن تأثیرآگهی‌ها بهبود بخشد. تعداد دستگاه‌های متصل به شبکه‌تان را محدود کنید و برای آزاد کردن پهنای باند، آن‌هایی را که استفاده نمی‌کنید، قطع نماید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار