بریتانیا در سال ۲۰۵۰ از نظر هوش مصنوعی/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

یک تدوین‌گر فیلم با کمک هوش مصنوعی، تصاویری را از شهرهای بریتانیا در سال ۲۰۵۰ ایجاد کرده است.

اول صبح؛ از ساعت «بیگ بن» (Big Ben) لندن گرفته تا «کاخ ادینبرو» (Edinburgh's castle)، بسیاری از شهرهای بریتانیا به لطف ساختمان‌های متمایز خود، قابل تشخیص فوری هستند اما هوش مصنوعی نشان می‌دهد که این مکان‌های دیدنی معروف ممکن است تنها در ۲۶ سال بعد، پشت سیستم‌های حمل‌ونقل بزرگ پنهان شوند.

«دانکن تامسن» (Duncan Thomsen) تدوینگر فیلم اهل برایتون، از هوش مصنوعی استفاده کرده است تا نشان دهد که پنج شهر از بزرگترین شهرهای بریتانیا در سال ۲۰۵۰ به چه شکل خواهند بود.

62868555

62868554

تصاویر به دست آمده، طیف گسترده‌ای از سیستم‌های حمل‌ونقل آینده را نشان می‌دهند که در شهرها وجود دارند و صحنه‌هایی را شبیه به صحنه‌های فیلم «بلید رانر» (Blade Runner) به تصویر می‌کشند. تامسن گفت: من ایده این آینده شبیه به بلید رانر را دوست دارم. عکس‌ها لبخند را بر لب‌هایم آوردند.

 تامسن از نرم‌افزار «میدجرنی» (Midjourney) و اپلیکیشن «دیسکورد» (Discord) برای ایجاد این تصاویر استفاده کرد. او از هوش مصنوعی خواست تا یک شهر بریتانیا در سال ۲۰۵۰ را به تصویر بکشد و در عین حفظ کردن معماری تاریخی، حمل‌ونقل عمومی را براساس ایده‌های کنونی پیش‌بینی کند. سپس تامسن، وسایل نقلیه‌ای را اضافه کرد که در اطراف شهر کار می‌کنند.

62868553

62868552

تامسن ادامه داد: من می‌خواستم نشان دهم جوانان ۲۰ و ۳۰ساله امروز چگونه آینده خود را طراحی می‌کنند؛ همان طور که افراد ۵۰ و ۶۰ساله امروز آینده خود را طراحی کرده‌اند. با فناوری‌های بسیاری مانند هوش مصنوعی و ساختارهای طراحی در دسترس آن‌ها، همه کشورهای روی کره زمین تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. من می‌خواستم نشان دهم که چگونه می‌توان یک شهر را بریتانیایی نگه داشت و آن را به یک علاقه جهانی برای مردم تبدیل کرد. همه آن‌ها واقعا هیجان‌انگیز هستند. لندن همیشه تا حدودی در طراحی‌ها پیشرو خواهد بود.

 این اولین باری نیست که تامسن از هوش مصنوعی برای تجسم کردن بریتانیا در آینده استفاده می‌کند. سال گذشته، او از میدجرنی برای تجسم کردن تصاویری از مردم متوسط در ۱۳ شهرستان استفاده کرد.

تامسن عبارات خاصی را تایپ کرد تا به نتیجه برسد. به عنوان مثال، برای شهرستان «تاین‌اند ور» (Tyne and Wear) تایپ کرد: تاین اندور به عنوان پرتره‌ای که با لباس‌ها، مدل‌های مو و شخصیت‌ها مشخص می‌شود. اجتماعی، برون‌گرا و مغرور به ریشه‌های محلی، علاقه‌مندی به موسیقی، هنر و فوتبال.

تصاویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی، مردم لندن را شیک‌پوش نشان می‌دهند اما مردم سامرست کمی غیر معمول به نظر می‌رسند. مرم آکسفوردشایر در مقایسه با ساکنان نورفولک که مسن‌تر و روستایی به نظر می‌رسند، جوان و شهری به تصویر کشیده شده‌اند.

تامسن گفت: سامرست سرگرم‌کننده است زیرا رنگ‌ها و ریش مردها باعث خنده‌ام شد. من اهالی اسکاتلند و ولز را هم دوست داشتم زیرا آن‌ها بسیار با شخصیت هستند.

 

منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار