نقاشی‌های 700 ساله‌ای که درون مجسمۀ بودا پنهان شده بودند/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

ساخت کاغذهای موسوم به «واشی» سابقه‌ای هزارساله در ژاپن دارد. حالا چندین برگه از این کاغذها که مزین به تصاویری مذهبی هستند، در یک محل غیرمنتظره کشف شده‌اند.

اول صبح؛ یک مجسمۀ ۶۷۵ سالۀ بودا که در معبد میوئین در هیروشیمای ژاپن نگهداری می‌شود، حالا رازهای درون سَر خود را آشکار کرده است.

سر این مجسمه حالتی توخالی داشته و اخیرا معلوم شده که در این محفظه، تعداد زیادی برگه‌های کاغذی موسوم به «واشی» پنهان شده بودند. بر روی این برگه‌ها نقاشی‌هایی از چهره‌های مقدس مذهبی کشیده شده است.

122

مسئولان مرمت، کاغذها را در محفظۀ سر مجسمه کشف کردند

این کشف زمانی اتفاق افتاد که کارشناسان مشغول مرمت این مجسمه به عنوان یکی از دارایی‌های مهم معبد بودند.

این نقاشی‌ها که با جوهر سیاه کشیده شده‌اند، شخصیت‌هایی مقدس از آیین بودایی همچون «بهایساجیاگورو» Bhaisajyaguru (یک پزشک مقدس) و «کسیتیگاربها» Ksitigarbha (یک راهب باستانی مشهور) را به تصویر کشیده شده‌اند.

124

مجسمۀ چوبی‌ای که این نقاشی‌ها در سرش پنهان شده بودند، مقدس‌ترین دارایی معبد میوئین و موضوع اصلی پرستش در آنجا است. معبد پنج‌طبقۀ میوئین که در منطقه کوسادوچو در استان هیروشیما قرار دارد، متعلق به فرقه شینگون بودایی است.

این مجسمه از سال ۱۳۴۸ یعنی از دورۀ موسوم به سلسله‌های شمالی و جنوبی در این معبد قرار دارد و تکریم می‌شود.

125

ورق‌های کاغذ در تابستان گذشته در حالی که مجسمه در حال مرمت بود کشف شدند. این ورق‌های شکننده کاغذ برای جلوگیری از خراب شدن بیشتر از محل خود برداشته شدند تا در شرایط بهتری مورد حفاظت قرار گیرند.

کارشناسان معتقدند این کشف می‌تواند شرایط پشت ساخت معبد چوبی را در ۶۷۶ سال پیش روشن کند.

126

این مجسمه مقدس‌ترین دارایی معبد میوئین است

طبق اعلام بخش ترویج فرهنگی شهر فوکویاما، این کاغذها از جمله شامل ۱۰ ورقۀ واشی هستند که هر کدام به اندازه ۲۳ سانتی متر در ۱۶ سانتی متر هستند و با نخ کاغذی به هم گره خورده‌اند. یک بسته کاغذ کوچکتر هم وجود دارد که ورق‌های آن با تصاویری از بودا مهر شده‌اند.

127

معبد پنج‌طبقۀ میوئین

 

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار