توصیه مادربزرگ‌ها برای شستن پشت گوش‌ را جدی بگیرید

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نواحی پوست خشک یکنواخت تر، غنی‌تر و از نظر عملکردی متمایزتر از مناطق چرب و مرطوب بودند.

اول صبح؛ در آن بررسی ۱۲۹ شرکت کننده نمونه‌هایی از ساق پا، ساعد، پشت گوش، بین انگشتان پا و ناف خود را ارائه دادند. نتایج نشان دادند که حق با مادر بزرگ بود که می‌گفت پشت گوش‌تان را بشوئید! : مناطق تمیزتر و خشک‌تر حاوی مجموعه‌ای سالم‌تر از میکروب‌ها نسبت به مناطق نادیده گرفته شده بودند. نواحی پوست خشک یکنواخت تر، غنی‌تر و از نظر عملکردی متمایزتر از مناطق چرب و مرطوب بودند.

به طور دقیق دلایل زیادی برای گوش دادن به صحبت‌های پدربزرگ و مادربزرگ‌تان وجود دارد. با این وجود، اگر وسوسه شده‌اید که توصیه‌های آنان را در مورد بهداشت رد کنید این مطالعه می‌گوید که ممکن است مجبور باشید در طرز فکرتان تجدیدنظر کنید.

تیمی از دانشمندان موسسه زیست‌شناسی محاسباتی دانشگاه جورج واشنگتن در حال بررسی میکروبیوم پوست افراد سالم بودند. آنان روی تغییرات بین نواحی مختلف تمرکز می‌کردند مانند نقاطی که معمولا می‌شستید (بازوها و شانه ها) و نقاطی که ممکن است فراموش کنید مانند ناف یا پشت گوش.

در آن بررسی ۱۲۹ شرکت کننده نمونه‌هایی از ساق پا، ساعد، پشت گوش، بین انگشتان پا و ناف خود را ارائه دادند. نتایج نشان دادند که حق با مادر بزرگ بود که می‌گفت پشت گوش‌تان را بشوئید!

مناطق تمیزتر و خشک‌تر حاوی مجموعه‌ای سالم‌تر از میکروب‌ها نسبت به مناطق نادیده گرفته شده بودند. نواحی پوست خشک یکنواخت تر، غنی‌تر و از نظر عملکردی متمایزتر از مناطق چرب و مرطوب بودند.

میکروب‌ها برای سلامتی ما مهم هستند بنابراین تغییر جهت به سمت باکتری‌های مضر بیش‌تر می‌تواند باعث مواردی مانند اگزما یا آکنه شود. این بررسی تنها یکی از چندین مطالعه‌ای بوده که به بررسی رابطه ما با میکروبیوم و میزان تاثیر آن بر همه بخش‌های سلامتی‌مان پرداخته است.

 

منبع: فرارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار