تست هوش؛ چند حیوان در این تصویر می‌بینید؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

مغز یک انسان عادی می‌تواند به اشیا یا تصاویر به گونه‌ای متفاوت نگاه کند و از هر زاویه‌ای برداشت متفاوتی را شکل دهد.

اول صبح؛ انواع بسیاری از توهمات نوری مانند توهمات فیزیکی، فیزیولوژیکی و شناختی وجود دارد. این توهمات نوری نیز بخشی از حوزه روانکاوی هستند زیرا تا حدودی به نحوه درک شما از چیزها روشن می‌شوند.

مغز یک انسان عادی می‌تواند به اشیا یا تصاویر به گونه‌ای متفاوت نگاه کند و از هر زاویه‌ای برداشت متفاوتی را شکل دهد. یکی از این تصاویر هوشمندانه را می‌توان در تصویر دلفین در حال خوردن ماهی مشاهده کرد که در آن حیوان سومی در داخل تصویر پنهان شده است.

2-3

تصویر بالا توسط ستاره TikTok Hectic Nick به اشتراک گذاشته شد که بینندگان را به چالش کشید تا سومین حیوان را در این تصویر از یک دلفین در حال خوردن ماهی با یک کشتی در حال عبور در گوشه پیدا کنند. او همچنین ادعا کرد که تنها ۱ درصد از مردم می‌توانند حیوان دوم را در این تصویر پیدا کنند. در این ویدئو، Tiktoker گفت: “شما در حال دیدن یک دلفین هستید، اما در واقع یک دلفین دوم (حیوان) وجود دارد.

این تصویر توهم نوری تنها راه سرگرم کننده دیگری برای آزمایش IQ شماست. با این حال، انجام یک تست هوش واقعی راه خوبی برای دانستن سطح IQ شما است.

آیا دو پرنده را دیدی؟

اگر فکر می‌کنید ماهی دومین حیوان است، در اشتباهید. این توهم نوری دلفین و ماهی می‌تواند نشان دهد که بینایی شما واقعا چقدر خوب است. اگر هنوز نتوانستید حیوان سوم را پیدا کنید، تصویر را ورق بزنید.

Tiktoker به بینندگان اشاره کرد و گفت: «سعی کنید شکل را ورق بزنید و ممکن است بتوانید آن را ببینید.» این ترفند ساده شما را به پاسخی که در تصویر زیر نشان داده شده است هدایت می‌کند:

SpotthirdanimalinfishOpticalIllusionAnswer

گوشی خود را وارونه کنید، دسته‌ای از پرندگان را خواهید دید که بر فراز اقیانوس پرواز می‌کنند – و سپس دلفین هم به پلیکان تبدیل می‌شود و هم به پرنده‌ای دیگر. این تصویر باعث شده است که هزاران بزرگسال در حالی که سعی می‌کنند صورت سومین حیوان پنهان شده در دریا را با ماهی و کشتی ببینند، سر خود را می‌خارند. مطالعات نشان می‌دهد که هر چه بیشتر مغز خود را با پازل‌های دشوار تمرین دهید، باهوش‌تر خواهید بود.

توهمات نوری همیشه بینش شگفت‌انگیزی از نحوه عملکرد مغز ما می‌دهد. ترکیب خاصی از رنگ، نور و الگوها می‌تواند مغز ما را فریب دهد تا چیزی را که وجود ندارد به صورت بصری درک کند.

بنابراین به ما بگویید، آیا سومین حیوان پنهان شده در این تصویر توهم نوری را شناسایی کردید؟

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار