طرز تهیه کیک ساده و خوشمزه بدون فر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

کیک ساده پایه تمام کیک‌ها است و با آموختن طرز تهیه کیک بدون فر به راحتی می‌توانید کیک خود را در خانه تهیه کنید.

اول صبح؛ کیک یکی از عصرانه‌های پرطرفدار در سراسر جهان است. شما می‌توانید کیک را هم برای عصرانه و هم برای صبحانه سرو کنید. اما اگر به هر دلیلی دسترسی به فر نداشتید نگران تهیه کیک نباشید چون طرز تهیه کیک بدون فر هم لذت و خوشمزگی خاص خودش را دارد.

مواد لازم تهیه کیک ساده خانگی بدون فر

حتما از یک لیوان برای اندازه‌گیری تمام مواد استفاده کنید.

آرد ۲ پیمانه

شکر ۱ پیمانه

شیر ۱/۲ پیمانه

روغن مایع ۱/۲ پیمانه

تخم‌مرغ ۳ عدد

بیکینگ پودر ۲ قاشق مرباخوری

وانیل ۱ قاشق مرباخوری

نمک مقدار کمی

مرحله اول:

برای پخت کیک در قابلمه ابتدا زرده و سفیده تخم‌مرغ‌ها را جدا کنید. در ادامه سفیده تخم‌مرغ را با همزن برقی هم بزنید و این کار را ادامه دهید تا تخم‌مرغ شروع به کف کردن بکند.

مرحله دوم:

در ادامه آرد را ۲ الی ۳ بار الک کنید. این کار تاثیر مستقیمی بر پف کردن کیک دارد. سپس آرد را در ظرف گودی بریزید و به آن ۲ قاشق بیکینگ پودر را اضافه نمایید.

مرحله سوم:

زرده‌های تخم‌مرغ را هم بزنید تا کاملا باز شود. در ادامه یک لیوان شکر به آن اضافه کنید و دوباره شروع به هم زدن بکنید.

مرحله چهارم:

وانیل را نیز به ترکیب زرده تخم‌مرغ اضافه کرده و دوباره شروع به هم زدن کنید.

مرحله پنجم:

شیر و روغن مایع را نیز به زرده تخم‌مرغ اضافه کرده و هم بزنید تا مواد کاملا با یکدیگر ترکیب شوند.

مرحله ششم:

وقتی زرده به خوبی مخلوط شد آن را در چندین مرحله به آرد اضافه کنید و با لیسک به‌صورت دورانی و در یک جهت هم بزنید و این کار را به‌طور مرتب انجام دهید تا رنگ و شکل آن تغییر کند.

مرحله هفتم:

در این مرحله سفیده تخم‌مرغ را که قبلا هم زده‌اید به مواد کیک اضافه کنید. چند دقیقه با لیسک هم بزنید تا زمانی که حباب‌های ریز روی مواد کیک تشکیل شود مخلوط کنید. در این مرحله کار آماده‌سازی مواد کیک به پایان می‌رسد.

مرحله هشتم:

این مرحله نوبت انتخاب یک قابلمه مناسب هم از نظر جنس (تفلون بهتر است) و هم از نظر اندازه متناسب با مواد اولیه شما است. (حتما باید از دم‌کنی استفاده کنید).

مرحله نهم:

کف قابلمه را چرب کنید و روی شعله قرار دهید. وقتی قابلمه گرم شد مواد کیک را درون قابلمه بریزید. بعد از گذشت ۴۵ دقیقه کیک شما آماده می‌شود و بعد از خاموش کردن شعله حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به کیک استراحت بدهید تا به خوبی از قابلمه جدا شود. فقط این نکته را در نظر داشته باشد که پخت کیک در قابلمه چون حرارت به بالای کیک نمی‌رسد روی آن مانند کیک در فر برشته نمی‌شود.

 

منبع: دلتامگ
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار