۵ ترفند برای از بین بردن زردی استکان‌ها

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

از بین بردن زردی استکان؛ یکی دیگر از موادی که در تمیز و شفاف کردن لیوان‌ها به شما کمک می‌کند استفاده از جوش شیرین است. برای تمیز کردن لیوان‌ها با جوش شیرین کافی است درون ظرف مناسبی کمی جوش شیربن را با آب ترکیب کنید. حال استکان‌ها و لیوان‌ها را برای چند ساعت درون آن قرار دهید.

اول صبح؛ زرد و کدر شدن لیوان و استکان بر اثر استفاده مداوم از این ظروف و تجمع جرم و آلودگی در لیوان‌ها پس از مدتی امری طبیعی است. بهتر است پس از میل کردن نوشیدنی‌های تیره رنگ مانند چایی، قهوه و نسکافه باقیمانده نوشیدنی را دور بریزید. ماندن مقداری نوشیدنی در ته لیوان یا استکان موجب تیره و زرد شدن آن بخش استکان می‌شود.

رسوب کلسیم و آهک آب در ته فنجان یا لیوان یکی دیگر از دلایل زرد و کدر شدن لیوان‌هاست. هرچقدر سختی آب بیشتر باشد لیوان‌های شما زودتر زرد و کدر می‌شوند. تمیز و شفاف کردن این لیوان‌ها کار سخت یا زمان‌بری نیست و شما به راحتی با چند ترفند ساده می‌توانید لیوان و استکا‌ن‌های کدر شده‌تان را درخشان و شفاف کنید.

۱- استفاده از جوش شیرین

یکی دیگر از موادی که در تمیز و شفاف کردن لیوان‌ها به شما کمک می‌کند استفاده از جوش شیرین است. برای تمیز کردن لیوان‌ها با جوش شیرین کافی است درون ظرف مناسبی کمی جوش شیربن را با آب ترکیب کنید. حال استکان‌ها و لیوان‌ها را برای چند ساعت درون آن قرار دهید.

پس از گذشت زمان اعلام شده با کمک اسکاچی نرم و آب داغ آن‌ها را بشوببد و خشک کنید. برخی در این روش از کمی سرکه سفید هم استفاده می‌کنند تا قدرت پاک‌کنندگی و تمیزکنندگی را بالا ببرند.

۲- استفاده از روزنامه: از بین بردن زردی استکان

شاید برایتان جالب باشد، تمیز کردن لیوان و استکان‌های که جرم گرفته‌اند با کمک روزنامه یکی از روش‌های بسیار کاربردی و ساده‌ای است که می‌توانید از آن استفاده کنید. برای تمیز کردن آن‌ها با کمک روزنامه کافی است با مقداری روزنامه به تمام قسمت‌های لیوان یا استکان بکشید. خصوصاً قسمت‌های که کدر و تیره شده‌اند. جوهر روزنامه موجب از بین بردن این جرم‌ها و رسوب‌ها می‌شود. پس از تمیز کردن آن‌ها با روزنامه با مقداری آب گرم لیوان‌ها را آبکشی و خشک کنید.

۳- استفاده از پودر ماشین لباسشویی

استفاده کردن از پودر لباسشویی یکی دیگر از روش‌های است که در رفع زردی و کدری لیوان‌ها به شما کمک می‌کند. برای کمک گرفتن از این روش نیز کافی است که مقداری پودر ماشین لباسشویی را درون ظرف مناسبی با مقداری آب گرم ترکیب کنید و لیوان و استکان‌های زرد و کدر را برای چند ساعت یا شب تا صبح درون ترکیب فوق قرار دهید. پس از گذشت زمان اعلام شده با کمک اسکاچ نرمی لیوان‌ها را به خوبی بشویید و آبکشی کنید.

۴- استفاده از مایع ظرفشویی مرغوب: از بین بردن زردی استکان

استفاده کردن از مایع ظرفشویی بی‌کیفیت به مرور زمان موجب تیره و کدر شدن لیوان‌های شما می‌شود. حتماً قبل از خرید اطلاعات درج شده و میزان قدرت پاک کنندگی شوینده را از پشت آن مطالعه کنید. اگر برای شستن لیوان‌ها از مایع ظرفشویی مرغوب استفاده کنید براق بودن و درخشانی لیوان شما تا حد زیادی حفظ می‌شود.

۵- استفاده از سرکه: از بین بردن زردی استکان

از گذشته تا به حال سرکه یکی از مواد تمیز‌کننده و ضدعفونی‌کننده بسیار قوی بوده که مصارف بسیار زیادی دارد. شما نیز برای تمیز و درخشان کردن لیوان و استکان‌ها در منزل می‌توانید از سرکه کمک بگیرید. برای استفاده از این روش کافی است درون ظرف مناسبی مقداری آب و سرکه سفید را با هم ترکیب کنید. اگر کدری و زردی لیوان‌های شما زیاد است مقدار سرکه را بیشتر کنید. حال لیوان‌ها را درون ترکیب فوق برای چند ساعت یا به مدت یک شب تا صبح قرار دهید.

سرکه موجب شکسته شدن رسوبات کلسیم می‌شود و به براق شدن لیوان‌ها کمک زیادی می‌کند. پس از گذشت زمان فوق با اسکاچی نرم و آب لیوان‌ها را بشویید و آبکشی کنید سپس با کمک دستمال نخی خشکی آن‌ها را خشک کنید. توجه داشته باشید تمیز کردن لیوان‌ها با پارچه‌های پرزدار موجب کدر شدن لیوان‌ها می‌شوند. بهترین پارچه برای تمیز کردن لیوان و استکان پارچه‌های میکروفیبر هستند.

آیا شستن لیوان و استکان با ماشین ظرفشویی موجب کدر و تیره شدن آن‌ها می‌شود؟

اگر از قرص مناسب، نمک و جلادهنده مناسب در ماشین ظرفشویی استفاده کنید و حالت شست‌وشو را صحیح تنظیم کنید قطعاً لیوان و استکان‌های بسیار درخشان و تمیز خواهید داشت. شست‌و شو با ماشین ظرفشویی موجب صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی شما می‌شود.

 

منبع: گفتنی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار