۵ رنگ لباس که شما را پیرتر نشان می‌دهند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

اگر می‌خواهید جوانتر از سنتان به نظر برسید، توصیه می‌کنیم از پوشیدن این ۵ رنگ لباس اجتناب کنید.

اول صبح؛ با افزایش سن، همه افراد دوست دارند جوان‌تر از سنشان به نظر برسند و نحوه آرایش و لباس پوشیدن دو موضوع مهمی است که ما را در رسیدن به این هدف یاری می‌کنند.

استایلیست‌ها می‌گویند اگر می‌خواهید جوان‌تر از سنتان به نظر برسید، باید همیشه لباس‌های متناسب با اندامتان و سازگار با رنگ پوستتان را بر تن کنید. انتخاب رنگ لباس مناسب، ظاهر شما را شیک‌تر جلوه داده و استایلی متناسب با مد روز برایتان به ارمغان می‌آورد.

پس اگر می‌خواهید جوانتر از سنتان به نظر برسید، توصیه می‌کنیم از پوشیدن این ۵ رنگ لباس اجتناب کنید:

۱- مشکی و خاکستری خیلی تیره

مشکی و خاکستری دو رنگ کلاسیک و ضروری در کمد لباس هر فرد هستند. با این حال، استفاده بیش از حد از این رنگ‌ها در پوشش سایه‌هایی در اطراف صورت ایجاد کرده و خطوط ظریف چهره را برجسته‌تر می‌کند.

البته منظور ما این نیست که شما به طور کامل از پوشیدن لباس‌های مشکی و خاکستری اجتناب کنید. به جای این کار توصیه می‌کنیم از لباس‌ها و اکسسوری‌های رنگی مانند یک روسری کرم، یک تاپ شتری و جواهرات رنگارنگ در کنار این رنگ لباس‌ها استفاده کنید.

انتخاب سایه مناسب نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر جذابیت چهره و استایل شما داشته باشد. به عنوان مثال، اگر پوست و موی روشن دارید، یک لباس به رنگ مشکی زغالی ملایم برای شما مناسب است و بهتر است در کنار آن از لباس‌ها و اکسسوری‌های رنگارنگ نیز استفاده کنید.

۲- رنگ‌های پاستلی

رنگ‌های پاستلی تناژ بسیار ملایمی دارند و پوشیدن این رنگ لباس‌ها می‌تواند با برجسته‌کردن تغییرات و چین و چروک‌های پوست سن شما را بالاتر نشان دهد.

رنگ‌های پاستلی گودی چشم را بیشتر نمایان می‌کنند. در واقع با افزایش سن رنگدانه‌ها و ملاسما بر روی پلک‌ها و پوست ظاهر می‌شوند و لباس‌های پاستلی رنگ می‌توانند هایپرپیگمانتاسیون را بیش از حد نمایان کنند. بنابراین توصیه می‌شود از پوشیدن لباس‌های پاستلی خودداری کنید.

۳- بژ

رنگ‌های خنثی در عین حال که استایلی پیچیده و کلاسیک برای شما به ارمغان می‌آورند، می‌توانند نتیجه معکوس نیز داشته باشند و شما را مسن‌تر از سن واقعیتان نشان دهند. از پوشیدن بیش از حد لباس به رنگ‌های نود و بژ خودداری کنید و استایلتان را با رنگ‌های تیره متعادل‌تر نمایید.

۴- صورتی سالمونی

صورتی سالمون یکی از انواع سایه‌های رنگ صورتی است که از ترکیب صورتی، قرمز و نارنجی بوجود آمده است. در حالی که این رنگ ممکن است از نظر بصری بسیار جذاب و دلپذیر به نظر برسد، اما پوشیدن این رنگ پرجنب و جوش می‌تواند درخشندگی فلورسنت روی پوست شما ایجاد کرده و هر گونه نقص و قرمزی را برجسته‌تر کند.

۵- بنفش

بنفش اگرچه یک رنگ بسیار زیبا و جذاب است، اما با انتخاب سایه نامناسبی از این رنگ، ممکن است سن شما بیشتر از آنچه که هست به نظر برسد.

به عنوان مثال، اگر یک تاپ بنفش با ته رنگ خاکستری بپوشید، پوست شما کدر و بی‌روح به نظرخواهد رسید. از رنگ لباس‌هایی که پوست و لب‌های شما را به رنگ ارغوانی درمی آورند و موجب جلب توجه عیوب پوستی شما می‌شوند، خودداری کنید. با انتخاب سایه مناسب بنفش می‌توانید استایلی شیک و بی‌نقص داشته باشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار