کلم بروکلی را چطور بشوییم؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

شستن کلم بروکلی بسیار مهم است زیرا کرم‌های ریز فراوانی در کلم بروکلی وجود دارند و تنها شستن صحیح کلم بروکلی موجب از بین رفتن این کرم‌ها می‌شود.

اول صبح؛ کلم بروکلی یکی از سبزیجات پر طرفدار است و با داشتن کالری پایین، مواد معدنی، مغذی، ویتامین‌ها K، C و فولیک اسید برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه می‌شود و متعلق به خانواده گل کلم و کلم بروکسل است. این کلم سه نوع دارد، اما اهمیتی ندارد کدام یک را و از چه مرکز خرید تهیه می‌کنید. همه انواع کلم به شست و شو درست نیاز دارند زیرا محل زندگی کرم‌های مخملی هستند و در شکاف کلم بروکلی مخفی می‌شوند. کلم بروکلی‌هایی که به روش ارگانیک کشت می‌شوند، کرم‌های ریز زیادی دارند که سمی نیستند.

روش اول:

کلم بروکلی‌ها را کلا بشویید تا غبار، ناخالصی و سموم پاک شوند.

با استفاده از چاقو بروکلی را در امتداد ساقه ببرید.

دوباره کلم بروکلی‌ها را به تکه‌های کوچک‌تری تقسیم کنید.

با آب تمیز کلم بروکلی‌ها را خیس کنید.

مقداری آرد و کمی نمک را به ظرف اضافه کنید. آرد و نمک به طور مؤثر می‌توانند حشرات کوچک، کرم و تخم آن‌ها در سبزیجات را از بین ببرند.

بگذارید کلم بروکلی حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه در آب بماند تا آلودگی آن خارج شود سپس کلم‌ها را خوب بشویید.

روش دوم:

ابتدا کلم بروکلی را تکه‌تکه کنید و چند دقیقه آن‌ها را در آب ولرم، نمک و پودر پرکلرین خیس کنید سپس کلم‌ها را از آب آلوده بیرون آورید و دوباره با آب سالم شست و شو دهید تا مواد ضدعفونی کننده پاک شود.

روش سوم:

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن کرم کلم بروکلی خیس کردن آن‌ها سه دقیقه در آب جوش است، شاید در ابتدا ساده به نظر برسد اما با اطمینان خاطر می‌توانید از این سبزی استفاده کنید.

روش چهارم:

اگر چه کرم‌های کلم بروکلی سمی نیستند اما آنقدر ریز هستند که به راحتی با غذا خورده می‌شود. بنابراین شست و شو و ضد عفونی کردن این سبزی را بیشتر جدی بگیرید. داخل ظرفی سرکه و نمک را به یک میزان ترکیب کنید و کلم بروکلی‌ها را در آن خیس کنید تا طعم سرکه و نمک را بگیرد سپس دوباره با آب تمیز بشویید.

 

 

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار