پلنگ ایرانی در مازندران دیده شد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از به ثبت رسیدن تصاویر باشکوهی از جولان پلنگ ایرانی در قاب دوربین‌های تله‌ای کار گذاشته شده در جنگل‌های هیرکانی شهرستان املش واقع در شرق استان خبر داد.

اول صبح؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از به ثبت رسیدن تصاویر باشکوهی از جولان پلنگ ایرانی در قاب دوربین‌های تله‌ای کار گذاشته شده در جنگل‌های هیرکانی شهرستان املش واقع در شرق استان خبر داد.

حمزه عشوری با اعلام این خبر گفت: محیط بانان پرتلاش شهرستان املش باکاشت ۲ دوربین تله‌ای در دو زیستگاه مختلف، برای دومین بار طی ماههای اخیر موفق به ثبت تصاویر زیبا و باشکوهی از گشت و گذار پلنگ در جنگل‌های هیرکانی این شهرستان شدند.

وی افزود: ثبت این تصاویر نوید خوشی از پویایی این گربه سان با ارزش در جنگل‌های استان است و کاشت دوربین‌های تله‌ای با هدف شناسایی گونه ها، فراوانی جمعیت، جنسیت، این گونه ارزشمند، از مهمترین ابزار برای مدیریت و حفاطت اصولی از زیستگاه‌ها و زیستمندان به شمار می‌رود و این خود نقطه عطفی برای حفاظت، تحقیقات و بقاء این گونه با ارزش محسوب می‌شود.

عشوری ضمن قدردانی از تمام مردم طبیعت دوست استان خصوصا دامداران و جنگل نشینان و اهالی روستاهای مناطق ییلاقی و حاشیه جنگل بابت همراهی و مساعدت در حفاظت از حیات وحش بی‌نظیر استان گیلان تشکر کرد و از تمامی مردم خواست در حفاظت از اندک باقی مانده‌های ذخایر ژنتیکی کشور یاری‌گر باشند.

 

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار