آخرین اخبار حیات وحش
 • شامپانزه‌ای که ۳ ماه است نوزاد مرده خود را رها نمی‌کند/ ویدئو

  شامپانزه‌ها مانند انسان‌ها، نهنگ‌ها یا فیل‌ها ممکن است برای مرگ نزدیکان خود سوگوار باشند، اما غیرعادی است که این روند تا این حد شدید یا طولانی باشد.

 • کدام جانور طولانی‌ترین حبس نفس را زیر آب دارد؟

  طولانی‌ترین مدتی که می‌توانید نفس خود را نگه دارید چقدر است؟ یک یا شاید چند دقیقه؟ اما چند دقیقه برای حیوانی که طولانی‌ترین حبس نفس زیر آب را دارد، هیچ است!

 • فلامینگویی که برای اولین بار در ۷۰ سالگی تخم گذاشت/ عکس

  تخم گذاشتن یک فلامینگو در ۷۰ سالگی خبرساز شده است.

 • چرا گربه‌ها سه پلک دارند و انسان دو پلک؟

  چرا گربه‌ها و سایر حیوانات پلک سوم دارند، اما انسان‌ها پلک سوم ندارند؟

 • عکس‌های عاشقانه از حیوانات در طبیعت/ تصاویر

  آراویند رام، عکاس دلباخته حیات وحش است. او باتوجه به درکی که از رابطه‌ی حیوانات دارد، تصاویر زوج‌های عاشق وحشی را در مجموعه‌ی «عشق در قلمرو حیات وحش» قرار داده است. از شما دعوت می‌کنیم تماشاگر این مجموعه رمانتیک باشید.

 • اولین تصاویر از پلنگ ایرانی در سال 1403 در لرستان ثبت شد

  مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از ثبت اولین مشاهده گونه با ارزش و نادر پلنگ ایرانی در سال ۱۴۰۳ توسط عکاسان حیات وحش با هماهنگی این اداره کل در زیستگاه‌های استان خبر داد.

 • عکس‌های طنز حیات وحش؛ فوک‌ها و فیل‌های دریایی/ تصاویر

  عکاسی از موقعیت‌ها و ژست‌های بامزۀ حیوانات، یکی از زیرشاخه‌های جذاب عکاسی حیات وحش است. در سال‌های اخیر توجه بیشتری به این نوع عکاسی شده و حتی یک رقابت سالانه با عنوان «عکاسی کمدی حیات وحش» هم برای انتخاب بهترین عکس‌های این ژانر راه‌اندازه شده است. تقریبا تصویر هر حیوانی را می‌توان در لحظه‌های خنده‌دار شکار کرد اما بعضی از حیوانات انگار واقعا استعداد کمدی بیشتری دارند؛ فوک‌ها و فیل‌های دریایی از این دسته حیونات هستند که به خاطر هیکل متفاوت و ژست‌های جذابشان می‌توانند برای گرفتن لقب سلطان کمدی حیوانات رقابت کنند! در اینجا چند مورد از عکس‌های بامزۀ فوک‌ها و فیل‌های دریایی را که عکاسان حیات وحش ثبت کرده‌اند ملاحظه می‌کنید. بعضی از این عکس‌ها در سال‌های مختلف در مسابقۀ کمدی حیات وحش نیز صاحب رتبه شده‌اند.

 • رکورد «ارتفاع پرواز» در اختیار کدام پرنده است؟

  پرندگان موجودات منحصر به فردی هستند. بعضی از آن‌ها بدون اینکه بال بزنند کیلومترها اوج می‌گیرند، بعضی دیگر بیش از نیم قرن زندگی می‌کنند و بعضی نیز به معنای واقعی کلمه رنگارنگ و رنگین‌کمانی هستند. وقتی به پرنده‌ای نگاه می‌کنید که در دوردست در حال پرواز است، به این فکر کرده‌اید که تا چه ارتفاعی می‌تواند بالا برود؟

 • اجداد ماقبل تاریخی انسان‌ها «تک شاخ سیبری» را دیده بودند

  باور عمومی مجامع علمی این بود که کرگدن غول‌پیکر و پشمالوی عصر یخبندان مشهور به «تک‌شاخ سیبری»، حدود ۲۰۰۰۰۰ سال پیش منقرض شده است. یک تیم تحقیقاتی بین‌المللی اخیرا این نظر را رد کرد و گفت تک‌شاخ سیبری ۳۶۰۰۰ سال پیش منقرض شده است.

 • وقتی خرس‌ها «کمدین» می‌شوند/ تصاویر

  عکاسی از موقعیت‌ها و ژست‌های بامزۀ حیوانات، یکی از زیرشاخه‌های جذاب عکاسی حیات وحش است. در سال‌های اخیر توجه بیشتری به این نوع عکاسی شده و حتی یک رقابت سالانه با عنوان «عکاسی کمدی حیات وحش» هم برای انتخاب بهترین عکس‌های این ژانر راه‌اندازه شده است. تقریبا تصویر هر حیوانی را می‌توان در لحظه‌های خنده‌دار شکار کرد اما بعضی از حیوانات انگار واقعا استعداد کمدی بیشتری دارند؛ خرس‌ها از این دسته حیونات هستند که چه در خردسالی و چه در بزرگسالی کمدین‌های قهاری به نظر می‌رسند! در اینجا چند مورد از عکس‌های بامزۀ خرس‌ها را که عکاسان حیات وحش ثبت کرده‌اند ملاحظه می‌کنید. بعضی از این عکس‌ها در سال‌های مختلف در مسابقۀ کمدی حیات وحش نیز صاحب رتبه شده‌اند.

 • تولد خبرساز یک توله سگ لیمویی‌رنگ/ ویدئو

  انتشار تصاویری از یک توله سگ یک ماهه با موهای سبز لیمویی، توجه هزاران کاربر فضای مجازی را به خود جلب کرد. این گلدن رتریور ۶ هفته‌ای که شمروک نام دارد، روز سوم مارس (۱۳ اسفند) در فلوریدا به دنیا آمد و بلافاصله به خاطر رنگ کم‌یابش مورد توجه قرار گرفت. مالک این توله‌سگ در گفتگو با مجله پیپل گفت: «از دیدن رنگ موهای شمروک حیرت کردیم. اما هر چه بر تنش دست کشیدیم، رنگ سبز از بین نمی‌رفت.» موهای سبز لیمویی در توله‌سگ‌ها پدیده‌ای نادر است که بر اثر برخی تغییرات در صفرای مادر و هنگام بارداری رخ می‌دهد.

 • چرا ۱۳۰ سال قبل گوسفندهای انگلستان دیوانه شدند؟

  علت دقیق وحشت بزرگ گوسفندان در سال ۱۸۸۸ هنوز مثل یک راز سر به مهر باقی مانده است. در یک شب رازآمیز، ده‌ها هزار گوسفند در منطقه‌ای به وسعت ۵۲۰ کیلومتر مربع انگار ناگهان تا حد مرگ ترسیده بودند.

پربازدیدها
آخرین اخبار