باستان‌شناسان در جستجوی خلبانی که ۸۰ سال قبل سقوط کرد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

باستان‌شناسان مؤسسۀ باستان‌شناسی Cotswold در انگلستان در حال حفاری محل سقوط یک فروند بمب‌افکن سنگین B-۱۷ متعلق به جنگ جهانی دوم در جنگلی در انگلستان هستند.

اول صبح؛ بمب‌افکن B-۱۷ Flying Fortress یک هواپیمای سنگین چهار موتوره آمریکایی است که در دهه ۱۹۳۰ برای نیروی هوایی ارتش آمریکا ساخته شد. این بمب‌افکن عمدتاً در جبهه اروپا برای بمباران استراتژیک در روز مورد استفاده قرار می‌گرفت و حملات شبانه نیروی بمب‌افکن سلطنتی علیه اهداف صنعتی، نظامی و غیرنظامی آلمان را تکمیل می‌کرد.

مؤسسه باستان‌شناسی Cotswold توسط آژانس اسرای جنگی و مفقودالاثر‌ها (وابسته به وزارت دفاع آمریکا) مأموریت یافته تا محل سقوط را برای یافتن بقایای خلبانی که در سال ۱۹۴۴ پس از نقص فنی هواپیما جان خود را از دست داد جستجو کنند.

3

در آن زمان، هواپیما محموله‌ای ۱۲۰۰۰ پوندی از ماده منفجره تِرپِکس را حمل می‌کرد که ترکیبی از ۴۲ درصد RDX، ۴۰ درصد تی‌ان‌تی و ۱۸ درصد آلومینیوم پودری بود. با انفجار مهیب این هواپیما، خلبان آن مفقود اعلام شد. با این حال، محققان با استفاده از تکنیک‌های باستان‌شناسی مدرن، قصد دارند محل سقوط را که محلی کاملاً مرطوب و گل‌آلود است، به طور سیستماتیک حفاری و غربال کنند تا شماره شناسایی هواپیما، وسایل شخصی و هر گونه بقایای انسانی باقی‌مانده را بازیابی کنند.

هدف تیم حفاری بر این است که بتوانند بقایای خلبان را بازیابی کرده و او را برای خاکسپاری با تشریفات کامل نظامی به ایالات متحده بازگردانند.

آژانس اسرای جنگی و مفقودالاثر‌ها نهادی وابسته به وزارت دفاع ایالات متحده است که مأموریت آن تفحص پرسنل مفقود شده وزارت دفاع است که در گذشته به عنوان اسیر جنگی یا مفقودالاثر اعلام شده‌اند.

 

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار