تصاویری از مسن‌ترین انسان شناخته شده جهان/ ویدئو

حجم ویدیو: ۴.۱۴M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۲۶ دانلود ویدیو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

با وجود تأیید سن او از سوی دولت برزیل، دونا خولیا به دلیل مشکلاتی در شناسنامه‌اش نتوانسته جایگاهی در کتاب رکوردهای گینس کسب کند.

اول صبح؛ در یک رویداد منحصربفرد، آمانتینا دوس سانتوس دوویرگم، معروف به دونا خولیا، که ادعا می‌کند در ۲۲ ژوئن ۱۹۰۰، درست شش ماه پس از مرگ ملکه ویکتوریا، متولد شده، تولد ۱۲۴ سالگی خود را جشن گرفت. این رکورد تایید نشده، او را به مسن‌ترین انسان شناخته شده جهان تبدیل می‌کند.

با وجود تأیید سن او از سوی دولت برزیل، دونا خولیا به دلیل مشکلاتی در شناسنامه‌اش نتوانسته جایگاهی در کتاب رکوردهای گینس کسب کند. او تازه زمانی که برای دریافت حقوق بازنشستگی درخواست داد، شناسنامه گرفته است. چهار نفر بالای ۷۰ سال که بیش از ۲۰ سال با او آشنایی داشتند، تاریخ تولدش را تأیید کردند.

41_11zon

این پیرزن بی‌سرپرست که در خانه‌ای ویژه در سرا گایاس ایالت پارانا زندگی می‌کند، دیگر صحبت نمی‌کند، اما با رژیم غذایی منحصربفردش سلامتی خود را حفظ کرده است. تغذیه او تخم مرغ آب پز و کیک محلی حاوی آرد مانیوک است.

42_11zon

مددکار او، هلن کریستینا پرررا می‌گوید: «او دیابت، سردرد یا فشار خون بالا ندارد. دونا خولیا دارو مصرف نمی‌کند و موهایش هم خیلی سفید نشده است. او عاشق گوشواره و دستبند است.»

43_11zon

اداره شهر تیباگی در کامپوس گرایس د پارانا برنامه دارد در ۲۷ ژوئن جشن ویژه‌ای برای او برگزار کند. تصاویری، دونا خولیا را در حال خوردن کیک تولدش نشان می‌دهد. فیلم‌ها نیز نمایانگر رقص کوچکش با کمک مراقبان و دوستانش است.

44_11zon

رکورددار فعلی گینس برای مسن‌ترین انسان، خانم ماریا برانیاس موررا آمریکایی-اسپانیایی است که در ۴ مارس امسال ۱۱۷ساله شد. او از هشت سالگی در کاتالونیا اسپانیا زندگی کرده و ۲۳ سال اخیر را در یک خانه سالمندان گذرانده است.

پیرترین فرد شناخته شده در تاریخ، ژان لوئیز کالمان فرانسوی است که در سن ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز از دنیا رفت. رکورددار قبلی نیز راهبه فرانسوی ۱۱۸ساله لوسیل راندون بود که در سال ۲۰۲۳ درگذشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار