زن و شوهری که یک بمب 100 ساله را در باغچه نگه داشته بودند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

آقای ادواردز می‌گوید همیشه عادت داشته که بعد از کار باغبانی بیلچه‌اش را روی این بمب بکوبد تا خاک و گل را از آن جدا کند! آقا و خانم ادواردز از اینکه دوست قدیمی‌شان حالا منفجر شده متاسف هستند.

اول صبح؛ زوجی که یک بمب واقعی را به عنوان عنصر زینتی در باغ‌شان نگهداری می‌کردند، از اینکه «دوست قدیمی‌شان» توسط واحد خنثی‌سازی منفجر شد، ابراز تاسف کردند!

تخمین زده می‌شود قدمت این بمب که در باغچۀ محوطۀ بیرونی خانۀ‌شان و جفری ادواردز به عنوان یک شیء تزئینی نگهداری می‌شده به اواخر قرن نوزدهم بازگردد. این زوج اهل پِمبروکشایر، فکر می‌کردند این بمب یک جور ماکت غیر واقعی است. شان ادواردز می‌گوید همیشه پس از اتمام کار باغبانی، عادت داشته بیلچه‌اش را روی بمب بزند تا خاک‌های روی آن بریزد.

روز چهارشنبه، یک افسر پلیس به این زوج اطلاع داد که بمب را دیده و باید به وزارت دفاع اطلاع دهد. یک ساعت بعد، این افسر به زن و شوهر اطلاع می‌دهد که گروه خنثی‌سازی بمب روز بعد می‌آیند.

جفری ادواردز، ۷۷ ساله، می‌گوید: «تمام شب پلک روی هم نگذاشتیم. خبر شوکه‌کننده‌ای بود. به واحد خنثی‌سازی بمب گفتم که ما از خانه بیرون نمی‌رویم، اینجا می‌مانیم.»

به گزارش بی‌بی‌سی، این بمب به معدن بلااستفاده‌ای در قلعه والوین منتقل و با پنج تن ماسه مدفون شد و پس از اینکه آزمایش‌ها نشان داد با مقدار بسیار کمی مواد منفجره هنوز زنده است، منفجر شد.

1

ادواردز که از سه سالگی در آن منطقه زندگی کرده، می‌افزاید: «آن بمب دوست قدیمی ما بود! خیلی متاسفم که این پیر بیچاره تکه‌تکه شد.» ادواردز گفت خانواده موریس که بستگانشان مالک خانه بودند و بیش از ۱۰۰ سال پیش بمب را پیدا کرده بودند، تاریخچه بمب را به او گفته‌اند.

کشتی‌های جنگی نیروی دریایی سلطنتی عادت داشتند در خلیج سنت برایدز لنگر انداخته و از شن‌های روستای براد هاون ولز برای تمرین پرتاب بمب استفاده کنند.

ادواردز گفت: «پاپ موریس لیمونادفروش در حالی که با اسب و گاری خودش به براد هاون سفر می‌کرد، این بمب را کشف کرد و با زحمت آن را پشت گاری خود گذاشت و هفت مایل سواری بسیار خوبی داشت تا به خانه رسید. سپس آن را به صورت عمودی در حیاط جلویی در زمین فرو کرد و همانجا باقی ماند.»

وزارت دفاع گفت: «ما تایید می‌کنیم که روز ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳، نیروهای خنثی‌ساز بمب ما به درخواست پلیس به یک مورد مظنون به مهمات پاسخ دادند. تیم ما مورد گزارش‌شده را ارزیابی کرد و مشخص کرد یک پرتابه دریایی ۶۴ پوندی است، به همین دلیل آن را برای تخریب از صحنه خارج کردند.»

 

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار