گران‌ترین خانۀ جهان برای کیست؟/ تصاویر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

یک قصر فرانسوی که زمانی متعلق به پادشاه مراکش بوده، به قیمت ۴۳۵ میلیون دلار به فروش گذاشته شده است؛ قیمتی که آن را به یکی از گران‌ترین اقامتگاه‌های خصوصی جهان تبدیل می‌کند.

اول صبح؛ عمارت Château d’Armainvilliers، واقع در شهرستان سِن-اِ-مارندر در حومه پاریس، یک عمارت وسیع و دیدنی است. این قلعه که در اواخر قرن نوزدهم بر پایه‌های یک قلعه متعلق به قرن دوازدهم ساخته شده، قبل از اینکه در دهه ۱۹۸۰ توسط پادشاه مراکش خریداری شود، متعلق به امپراتوری بانکی روتشیلد بوده است.

اعتقاد بر این است که از آن زمان به بعد، پادشاه مراکش مجموعه‌ای از نوسازی‌ها و بهسازی‌ها را در این عمارت عظیم انجام داده که بیش از ۱۰۰ اتاق، ۲.۵۰۰ متر مربع زیر بنا، هزار هکتار زمین و یک دریاچه خصوصی دارد.

پسر حسن دوم (پادشاه مراکش) پس از مرگ پدرش این ملک را به یک خریدار ناشناس در خاورمیانه در سال ۲۰۰۸ فروخت. اکنون این عمارت با رقم خیره‌کننده ۴۳۵ میلیون دلار به فروش گذاشته شده است.

به گفته ایگناس مویسن که مدیریت فروش این ملک را برعهده دارد، این عمارت مظهر «فرهنگی و عظمت» است.

اما باید دید که آیا خریداران بالقوه پس از آنکه کارشناسان املاک فرانسوی قیمت این عمارت را «بی اساس» و به شدت بالا خواندند، علاقه‌ای به خرید نشان خواهند داد یا خیر.

1999213_190

این قلعه که در حومه شهر در فاصله کمتر از ۳۲ کیلومتری از قلب پایتخت فرانسه قرار دارد، بدون شک برای خانواده سلطنتی مناسب است.

این ملک علاوه بر فضای عظیم خود، مملو از تجهیزات مجلل ساخته‌شده به دستور پادشاه مراکش است.

گفته می‌شود که عمارت Château d’Armainvilliers شامل یک حمام آبگرم، سالن زیبایی و آرایشگاه و یک مرکز پزشکی و دندانپزشکی کاملاً مجهز است تا پادشاه و خانواده‌اش بتوانند خدمات باکیفیتی را در آسایش خانه خود دریافت کنند.

فضای داخلی عمارت با موزاییک‌های کلاسیک مراکشی و کاشی‌های دیواری تزئین شده است.

1999214_614

در محوطه عمارت تعدادی اصطبل برای نگهداری ۵۰ اسب وجود دارد که برای علاقه‌مندان به اسب‌سواری مناسب است.

در زیر ملک، شبکه عظیمی از تونل ها، آشپزخانه‌ها و فضاهای ذخیره‌سازی قرار دارد که به آن «مترو» گفته می‌شود.

1999215_352

این شبکه مقادیر زیادی غذا و کالا را در خود جای داده و به ساکنان و مهمانان این امکان را می‌دهد تا از اقامت خود بدون نیاز به تماس با کارکنان لذت ببرند.

مویسن درباره این ملک گفته است:

اما منابع املاک و مستغلات فرانسوی قیمت تعیین‌شده برای این ملک را بیشتر از ارزش واقعی آن می‌دانند.

 1999216_724

به گفته سه نماینده املاک لوکس که به شرط ناشناس ماندن با نشریه املاک و مستغلات فرانسوی Le Figaro Immobilier مصاحبه کرده اند، قیمت درخواستی ۹ رقمی برای این ملک منطقی نیست.

آن‌ها همچنین نسبت به مشخص نبودن هویت مالک فعلی که این ملک را به مبلغ ۲۴۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۸ خریداری کرده، ابراز نگرانی کردند.

Château d’Armainvilliers هفته‌ها پس از عرضه گران‌ترین ملک آمریکا در ماه فوریه با قیمت ۲۹۵ میلیون دلار وارد بازار شد.

 1999217_448

ملک ناپل، یک مجتمع ساحلی در فلوریدا بوده که توسط جان دوناهو، سرمایه‌دار در دهه ۱۹۸۰، به قیمت ۱ میلیون دلار ساخته شده است.

خانواده دوناهو برای چندین دهه از گردهمایی‌ها و جشن‌ها در این ملک لذت بردند و میزبان چهره‌های برجسته‌ای مانند رئیس‌جمهور سابق جرج اچ. دابلیو. بوش و آرنولد پالمر بوده اند.

این ملک سه خانه و یک حوضچه قایق‌رانی خصوصی دارد و رقم درخواستی برای فروش آن در ایالات متحده رکوردشکنی کرده است.

اگر ملک ناپل به قیمت درخواستی فروخته شود، می‌تواند رکورد بیشترین مبلغ فروش مسکونی در آمریکا را به نام خود ثبت کند. به گفته مشاوران املاک، خریداران احتمالی این ملک آنقدر ثروتمند هستند که می‌توانند عمارت‌های موجود را تخریب کرده و سپس آن‌ها را بازسازی کنند.

 1999218_338

اقامتگاه اصلی در این ملک با مساحت تقریبی ۱.۰۶۸ متر مربع در سال ۱۹۸۹ ساخته شد.

دو خانه دیگر بعداً در سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۱۳ به ملک ناپال اضافه شدند.

این مجتمع همچنین شامل بخشی از جزیره کیویدین بوده و در سال ۲۰۰۵ خانه‌ای به مساحت ۱.۴۰۰ متر مربع در آنجا بنا شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار