مجلل‌ترین عروسی آسیا که میلیاردرهای جهان به آن دعوت شده‌اند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

آقای آمبانی حالا قرار است ماه آینده برای عروسی کوچک‌ترین پسرش، آنانت آمبانی ۲۸ ساله، یک عروسی پر زرق‌وبرق‌تر و عجیب‌تر را ترتیب دهد.

اول صبح؛ برای یکی از ثروتمندترین خانواده‌های هند، مراسم عروسی فقط یک مراسم ساده نیست؛ بلکه صحنه نمایشی است تا چشم حتی ثروتمندترین و قدرتمندترین افراد جهان را خیره کند.

در سال ۲۰۱۸ موکش آمبانی، ثروتمندترین مرد هند مراسم عروسی دخترش «ایشا» را به گونه‌ای مجلل برگزار کرد. این مراسم که بیانسه خواننده سرشناس آمریکایی در آن به اجرا پرداخت و از مهمانان در دریاچه کومو ایتالیا، بمبئی و راجستان پذیرایی به عمل آمد ۱۰۰ میلیون دلار هزینه برداشت.

آقای آمبانی حالا قرار است ماه آینده برای عروسی کوچک‌ترین پسرش، آنانت آمبانی ۲۸ ساله، یک عروسی پر زرق‌وبرق‌تر و عجیب‌تر را ترتیب دهد.

روزنامه‌های سراسر هند درگیر جزئیات جشن‌های مرتبط با این عروسی هستند که در آن آنانت آمبانی با رادیکا مرچنت، ۲۹ ساله، دختر رئیس یک شرکت بزرگ داروسازی هند به نام آنکور هلث‌کر ازدواج خواهد کرد.

موکش آمبانی که بنا بر فهرست فوربس با ۱۱۲ میلیارد دلار دارایی ثروتمندترین مرد آسیا محسوب می‌شود، پیشتر خانه‌ای ۲۷ طبقه در بمبئی ساخته بود که توجه‌ها را در سراسر جهان به خود معطوف کرده بود.

این خانه که بر اساس گزارش‌ها بیش از ۱ میلیارد دلار هزینه برداشته است، به عنوان «گران‌ترین ملک در جهان» شناخته می‌شود.

640x960_cmsv2_fbd03e64-5244-5c2d-af90-47aaeb0ba6af-8272926_11zon

خانه یک میلیارد دلاری موکش آمبانی

آقای آمبانی رئیس شرکت صنایع «ریلاینس» (بزرگ‌ترین شرکت خصوصی هند) است. این شرکت در بخش‌های مختلف از نفت، گاز، پتروشیمی و منسوجات گرفته تا مخابرات و رسانه فعالیت می‌کند.

جزئیات کامل عروسی که انتظار می‌رود در ماه ژوئیه برگزار شود هنوز به صورت عمومی منتشر نشده است، با این حال به نظر می‌رسد جشن سه‌روزه قبل از عروسی در ماه مارس در یک رویداد مجلل و باشکوه برگزار شود.

به گزارش رسانه‌ها، آغاز جشن عروسی در اول مارس در یک مهمانی سه روزه در باغی به مساحت ۳ هزار جریب در محوطه یک پالایشگاه نفت در جامناگار در ایالت گجرات، محل اقامت آمبانی، برگزار می‌شود.

گفته می‌شود در این مکان بزرگترین باغ انبه در آسیا قرار دارد. این باغ همچنین میزبان مرکز نجات و توانبخشی حیوانات آمبانی است که در آن ۲ هزار حیوان نجات‌یافته از هند و سراسر جهان از جمله پلنگ، ببر، شیر، جگوار و فیل در آن زیست می‌کنند.

گزارش شده است که ریانا خواننده سرشناس به همراه دیوید بلین شعبده‌باز برجسته در این مراسم شرکت خواهند کرد. در لیست مهمانان نیز از میلیاردرهای هندی گرفته تا افراد مشهور بالیوود، بیل گیتس، مارک زاکربرگ و ایوانکا ترامپ حضور دارند.

انتظار می‌رود حدود ۲۵۰۰ پرس غذا در طول سه روز برای مهمانان سرو می‌شود تا اطمینان حاصل شود که هرگز آنان یک غذا را دو بار صرف نخواهند کرد.

در حالی که تعداد کمی در هند می‌توانند عروسی‌های مجلل مشابه مراسم‌های آمبانی‌ها انجام دهند، ارقام نشان می‌دهد که عروسی‌ها در هند همچنان بزرگتر و بزرگتر می‌شوند.

هندی‌ها در حال حاضر سالانه بیش از ۷۵ میلیارد دلار برای مراسم‌های عروسی خرج می‌کنند، رقمی که باعث می‌شود برگزاری مراسم عروسی چهارمین صنعت بزرگ در این کشور لقب بگیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار