کدام زبان‌های دنیا به عنوان زبان دوم بیشتر استفاده می‌شوند؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این فهرست بر اساس تعداد افرادی که در دنیا از این زبان‌ها به عنوان زبان دوم خود استفاده می‌کنند، است.

اول صبح؛ در این مطلب درباره‌ی زبان‌هایی صحبت خواهیم کرد که بیشتر از سایر زبان‌های دنیا به عنوان زبان دوم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فهرست بر اساس تعداد افرادی که در دنیا از این زبان‌ها به عنوان زبان دوم خود استفاده می‌کنند، است.

۱- انگلیسی

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۱،۰۷۶،۷۶۶،۱۲۰ نفر

بیش از یک میلیارد نفر در دنیا از انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند، امری که این زبان را در صدر این فهرست قرار داده است. انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در حوزه‌ی تجارت شناخته می‌شود و زبان رسمی بسیاری از کشور‌های دنیا هم هست.

۲- هندی

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۲۶۴،۸۰۳،۹۰۰ نفر

زبان هندی رایج‌ترین زبان در هند است. این زبان شباهت‌هایی به زبان اردو دارد و به خانواده‌ی زبان‌های هندوآریایی تعلق دارد.

۳- فرانسوی

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۲۲۹،۰۳۴،۰۳۰ نفر

بیش از ۲۲۹ میلیون نفر در دنیا از فرانسوی به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. فرانسوی گرچه زبان رسمی فرانسه و چند کشور دیگر دنیا است، اما زبان رسمی برخی سازمان‌های بین المللی مانند کمیته بین المللی المپیک هم هست.

۴- چینی ماندارین

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۱۹۸،۹۸۵،۰۰۰ نفر

چینی ماندارین که بیش از ۱۹۸ میلیون نفر در دنیا از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند، نوعی زبان چینی است. ماندراین رایج‌ترین زبان در چین و تایوان است.

۵- اردو

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۱۶۱،۱۶۲،۸۰۰ نفر

بیش از ۱۶۱ میلیون نفر در دنیا از زبان اردو به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. زبان اردو به خانواده‌ی زبان‌های هندوآریایی تعلق دارد و زبان رسمی کشور پاکستان است.

۶- اندونزیایی

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۱۵۵،۴۴۷،۱۰۰ نفر

اندونزیایی نوعی زبان مالایی و زبان رسمی کشور اندونزی است. بیش از ۱۵۵ میلیون نفر در دنیا از این زبان به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند.

۷- روسی

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۱۰۷،۹۸۷،۹۸۰ نفر

زبان روسی که بیش از ۱۰۷ میلیون نفر در دنیا از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند، به خانواده‌ی زبان‌های اسلاوی تعلق دارد و زبان رسمی کشور روسیه است.

۸- اسپانیایی

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۷۴،۰۱۴،۹۳۰ نفر

بیش از ۷۴ میلیون نفر در دنیا از زبان اسپانیایی به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. اسپانیایی زبانی رومی، متعلق به خانواده‌ی زبان‌های هندواروپایی است و علاوه بر اسپانیا، زبان رسمی ۱۹ کشور دیگر دنیا از جمله بسیاری از کشور‌های آمریکای مرکزی و جنوبی است.

۹- آلمانی استاندارد

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۵۷،۹۶۳،۸۰۰ نفر

آلمانی یکی از رایج‌ترین زبان‌ها در اروپا، به ویژه در آلمان، سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین است. آلمانی به خانواده‌ی زبان‌های هنداروپایی تعلق دارد و بیش از ۵۷ میلیون نفر در دنیا از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند.

۱۰- بنگالی

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۳۹،۰۱۹،۸۸۰ نفر

بیش از ۳۹ میلیون نفر در دنیا از بنگالی به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. بنگالی زبان رسمی کشور بنگلادش است و به خانواده‌ی زبان‌های هندوآریایی تعلق دارد. این زبان همچنین یکی از زبان‌های رایج در هند است.

– فارسی ایرانی

تعداد صحبت کنندگان به عنوان زبان دوم: ۲۱،۴۳۱،۰۰

زبان فارسی ایرانی، در جایگاه چهاردهم این فهرست قرار دارد. از این زبان در برخی کشور‌های عربی حاشیه‌ی خلیج فارس، مانند بحرین، عمان و امارات هم استفاده می‌شود. بیش از ۲۱ میلیون نفر دنیا از زبان فارسی ایرانی به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار