افتتاح متفاوت‌ترین آسمان‌خراش دبی/ عکس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

پروژه «وان زعبیل» به‌تازگی در دبی افتتاح شده و با طراحی خاص خود دارای پلی معلق بین دو برج است.

اول صبح؛ دبی در سال‌های اخیر مسیر توسعه و تکامل را به‌سرعت طی می‌کند. این شهر بازهم سازه زیبای دیگری به نام پروژه «وان زعبیل» (One Za'abeel) را به چشم‌اندازهای زیبای خود اضافه کرده است. این پروژه احتمالاً به‌دلیل ارتفاع برج‌ها و نمای عجیب خود، در کتاب رکوردهای گینس ثبت می‌شود.

پروژه وان زعبیل به‌تازگی توسط «نیکن سکی»، مهندس ژاپنی، ساخته شده است. هدف از ساخت این آسمان‌خراش ایجاد استانداردی جدید در طراحی و ساخت برج‌هاست. به گزارش نیواطلس، این پروژه شامل دو آسمان‌خراش در کنارهم است که یکی از آن‌ها ۲۳۵ متر و دیگری ۳۰۵ متر ارتفاع دارد. این دو آسمان‌خراش توسط پلی به نام The Link به یکدیگر متصل هستند.

5985463

خصوصیتی که این پل را از سازه‌های دیگر متمایز می‌کند، ماهیت کنسولی آن است. درواقع این پل ۱۰۰ متر بالاتر از یک بزرگراه شلوغ معلق است و از نظر مساحت طولانی‌ترین در جهان محسوب می‌شود.

مهندسان پروژه زعبیل عمداً برای تسهیل فرایند جوشکاری، برج‌ها را با تکیه روی پل The Link ساختند تا پس از اتصال به این پل، برج‌ها حالت عمودی بهتر و محکم‌تری داشته باشند. در ساخت قسمت اول این پروژه، کارگران و مهندسان به‌وسیله ماشین‌های پیچیده، مصالحی به وزن ۸۵۰۰ تن را با روش‌های مختلف بالا بردند. انتقال این مصالح دوازده روز زمان برد. در ساخت قسمت دوم پروژه، چهار روز طول کشید تا ۹۰۰ تن مصالح باقی‌مانده در ساخت وان زعبیل انتقال یابد.

پل لینک نه‌تن‌ها چشم‌انداز مسحورکننده‌ای از یک سازه معلق را نشان می‌دهد، بلکه ایمنی هر دو برج را تأمین کرده و خطرات تهدیدکننده مثل وزش بادهای سنگین را هم کاهش می‌دهد.

نیکن سکی دراین‌باره می‌گوید: «با الگوی شبکه الماس، پیوند برج‌ها و پل از چهار طرف با استفاده از سیستم سازه لوله‌ای و با مصالح فولادی انجام شده است.»

این پل دارای یک استخر شنای بزرگ، چشم‌اندازهای زیبا، رستوران‌ها، باشگاه بدنسازی و سالن‌های استراحت است. از این قسمت دید منحصربه‌فرد و خیره‌کننده‌ای از دبی و خصوصاً برج خلیفه وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار