جنگ دوبارۀ پرندگان آوازه‌خوان در هند پس از ۸ سال ممنوعیت

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جنگ پرندگان آوازه‌خوان در هند را ببینید. این سنت پس از ۸ سال ممنوعیت از سر گرفته شد.

اول صبح؛گروهی از راهبان هندو پس از بحث تحلیل درباره این رقابت، استدلال کردند که این روند بخشی از سنت آن‌ها بوده و ممنوعیت ۸ساله آن را لغو کردند.

پرندگان آوازه‌خوان کوچک بال بال زنان در اطراف یک رینگ مبارزه در معبد «هایگریوا مدهاو» ایالت آسام در شمال شرق هند با صدای بلند جیغ می‌زنند و انبوه جمعیت با داد و بیداد آن‌ها را تشویق می‌کنند تا به یکدیگر نوک بزنند و آزادی خود را به دست آورند.

بسیاری این سنت قدیمی هند را بی‌رحمانه می‌دانند.

«کیچین داس» یکی از سه قاضی این رقابت که براساس حرکات پرندگان برنده را تعیین می‌کند، گفت: «ما از دوران کودکی جنگ پرندگان را دیده‌ایم، آیین مبارزه با پرندگان بسیار نزدیک به مردم است».

حامیان این رقابت می‌گویند نبرد پرندگان پس از آن آغاز شد که یک پدشاه قرن هجدم جنگ دو پرنده را دید و این موضوع به سرگرمی محبوب برای جشن برداشت محصول در موقع از سال تبدیل شد.

«بیسواجیت بیسواسی» ۴۹ساله به عنوان پرورش دهنده پرنده جنگاور آوازه خوان گفت: «این یک بازی از دوران پادشاهان است».

ایمان و سنت

به شکل سنتی پرندگان اسیر شده قبل از رقابت با گرسنگی مبارزه می‌کنند. به آن‌ها ترکیبی از ادویه‌های محرک و مسموم کننده مانند شاهدانه، فلفل، دارچین و میخک داده می‌شود.

«بابول مزومدار» که ۳۰ سال است پرندگان را برای جنگیدن اسیر می‌کند، گفت: «این یک بازی کوتاه است». «هر پرنده که در ۳ تا ۴ حرکت بر دیگری غلبه کند برنده می‌شود».

در گذشته تاج نازک سر پرندگان بازنده بریده می‌شد تا از ورود آن‌ها به رقابت بعدی جلوگیری شود. اما در قوانین جدید روی پرهای دم پرندگان جوهر می‌زنند.

«ساتینا ناث بهارعلی» یکی از هزاران افرادی است که برای تماشای مبارزه ۱۰۰ پرنده به اینجا آمده است. او گفت: «این بازی به ایمان و سنت ما مربوط است. در صدها سال گذشته این رقابت انجام شده است».

رقابت پرندگان طرفداران محلی وفاداری دارد. فعالان و گروه‌های حقوق حیوانات این اقدامات ظالمانه که شبیه جنگ خروس‌ها است را شدیدا محکوم می‌کنند.

پس از حکم دادگاه عالی هند در سال ۲۰۱۴ که جشنواره محبوب «رام کردن گاو نر» را به خاطر اذیت و آزار حیوانات آسیب دیده راممنوع کرد، فعالان حفاظت از حیوانات تلاش کردند مبارزه پرندگان را نیز ممنوع یا محدود کنند.

یک سال بعد دادگاه عالی ایالت آسام هند دستور توقف جنگ و دعواهای بلبل‌ها را صادر کرد. حکمی که اعتراضات را برانگیخت.

در ایالت تامیل نادو هند ممنوعیت جنگ و کشتی گاوهای نر پس از اعتراضات گسترده در سال ۲۰۱۷ لغو شد.

مقامات ایالت آسام هند در سال گذشته اعلام کردند که مبارزه و جنگ پرنده‌های آوازخوان می‌تواند با رعایت حفظ دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه از برگزارکنندگان از سر گرفته شود.

نبردها باید به شیوه‌ای منظم انجام شود و پرندگان به خوبی تغذیه شوند.

مقامات دستور دادند برگزارکنندگان پس از پایان مبارزه باید از آزادی پرندگان «در فضای باز با شرایط عالی» اطمینان حاصل کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار