از مردم هر کشور چه چیزی یاد بگیریم؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

آشنایی با فرهنگ و تاریخ هر کشور، به ما کمک می‌کند تا بهتر آن کشور را درک کنیم و با ویژگی‌های مثبت آن آشنا شویم.

اول صبح؛ کشورهای بسیاری در سراسر این کره خاکی وجود دارند، هر کشوری آداب مختلف و مخصوص به خود را دارد که طی سالیان دراز، به عضو جدانشدنی از فرهنگ یک ملت تبدیل شده و در هر شرایطی اجرا می‌شوند. مثلا چینی‌ها تلاشگر و سوئیسی‌ها قانون مدار و…هستند. اگر می‌خواهید بدانید که از هر کشور چه چیزی را باید یاد بگیرید، این بخش را بخوانید.

سوئیس: قانون مداری

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است. این کشور بسیار قانون مدار بوده و مردم آن به طور کلی بسیار مرتب و تمیز هستند. وقت‌شناسی بخشی از هویت ملی سوئیس است و دیر رسیدن در این کشور بی‌ادب تلقی می‌شود.

چین: تلاش کردن

چین یکی از برترین کشورهای دنیا از لحاظ جمعیت است. مردم این کشور بسیار پرتلاش بوده و تمرکز بسیار بالایی روی کار دارند، اکثریت آن‌ها وقت خود را صرف کار می‌کنند و این عامل سبب موفقیت چشمگیر چینی‌ها در جهان شده است.

آلمان: منظم بودن

آلمان بزرگ‌ترین کشور اروپای مرکزی و پرجمعیت‌ترین کشور در اتحادیه‌ی اروپاست، افراد این کشور نظم فوق‌العاده داشته و قانونمند هستند. آلمانی‌ها قانونمند بوده و در صف‌های سینما، خرید از سوپرمارکت یا سوار بر اتوبوس و مترو، همیشه فاصله قابل توجهی با فرد بعدی رعایت می‌کنند، آلمانی‌ها وسواس زیادی هم برای حاضر شدن در اجتماع دارند و به طور معمول، لباس‌های آراسته و تمیز به تن دارند و کفش‌هایشان همیشه برق می‌زند.

کره: تولید ارزان و باکیفیت

کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرفته آسیایی است که در شرق آسیا واقع شده است. مردم کره جنوبی سخت کار می‌کنند، حقوق خوبی دریافت می‌کنند و سطح بالای زندگی برخوردار می‌باشند. تولید ارزان و باکیفیت در کره زبانزد کشورهای دیگر است.

هلند: صراحت کلام

هلند کشور گل لاله و سرزمین آسیاب بادی در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است، یکی از مزایای زندگی در هلند این است که مردم آن صراحت کلام بسیار بالایی دارند، مردم هلند صادق‌ترین افرادی هستند که خواهان برقراری شکل درستی از ارتباط با شما هستند. مردم هلند معتقدند که با دروغ گفتن یا آوردن یک عذرخواهی و بهانه‌ی ناخوشایند، هیچ مزیتی را به دست نمی‌آورید.

ترکیه: توجه به گردشگری

گردشگری به‌عنوان قطب مهم و اصلی اقتصاد ترکیه به‌شمار می‌رود، رشد صنعت گردشگری ترکیه و تاثیر مستقیم آن بر توسعه اقتصادی این کشور، سیاستگذاران این کشور را در جهت توجه ویژه به این بخش سوق داده است. پیشرفت صنعت گردشگری در ترکیه حاصل نگاه آنان به مقوله توریسم است، این کشور از سال ۱۹۸۵ توجه به صنعت گردشگری را در دستور کار خود قرار داد و با اقداماتی زمینه‌هایی را برای جذب مسافران خارجی فراهم کرد.

کانادا: سیاست مهاجرپذیر

کانادا کشوری مهاجرپذیر است، این کشور برای توسعه اقتصادی و علمی خود به جذب نیروی کار ماهر و افراد تحصیل از خارج از کشورنیاز دارد، این کشور برای جذب مهاجربرنامه بلند مدت داشته و برنامه‌های مهاجرتی بسیاری را طراحی کرده که تقریبا همه آن‌ها به طور مستقیم یا غیرمستقیم منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می‌شوند.

ژاپن: مدرن بودن

کشورژاپن یکی از کشورهای مدرن در دنیاست که در آن همه چیز تمیز، جمع و جور، زیبا و منظم است. این کشور از لحاظ پیشرفت در زمینه صنعت رباتیک و خودروسازی حرف اول را در دنیا می‌زند و شرکت‌های بسیار بزرگی در آن هستند که هر کدام جایگاه بسیار خوبی در صنایع مختلف دنیا دارند.

قطر: سرمایه‌گذاری

قطر کشوری در جنوب غربی قاره‌ی آسیا و در شرق شبه‌جزیره عربستان است. اقتصاد قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی بوده و نفت و گاز طبیعی سنگ بنای اقتصاد قطر است. قطر سومین کشور دارنده ذخایر گاز پس از ایران و روسیه است و درآمدهای دیگر نظیر گردشگری دارد.

 

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار