برچسب‌های روی میوه‌ها چه اطلاعاتی به ما می‌دهند؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

تابه‌حال به برچسب روی میوه دقت کرده‌اید و اینکه معنی آن‌ها چیست و علت چسباندن آن‌ها به میوه‌ها چیست؟

اول صبح؛ بی‌شک با خرید انواع میوه متوجه برچسب‌های روی میوه‌های مختلف شده‌اید. بسیاری از ما ایرانی‌ها فکر می‌کنیم نشانه خارجی بودن این میوه‌هاست! اما در این بخش با حقیقت جالب معنی شماره و برچسب‌ها روی میوه‌ها آشنا می‌شوید، لذت ببرید و اطلاعات خود را بیشتر کنید.

کدهای ۴ رقمی با نشان هشتگ#

1868215_937

این اعداد که در تصویر مشاهده می‌کنید plus نام دارد و نشان‌دهنده این هستند که میوه موردنظر ارگانیک، گلخانه‌ای یا اصلاح شده است. آیا برای پرورش آن‌ها از کود شیمیایی، سم و کشنده قارچ و علف استفاده شده است یا نه.

کدهای ۵ رقمی روی میوه

1868216_437

میوه‌هایی که کد ۵ رقمی دارند که در تصویر نمونه‌ای از آن را مشاهده می‌کنید و عدد آن با ۹ شروع می‌شود نشان‌دهنده این است که به شکل سنتی کاشته و برداشت می‌شود و در پرورش آن‌ها از کود و آفت‌کش استفاده نشده است. این میوه‌ها بهترین نوع برای خوردن هستند.

کدهای ۵ رقمی با شروع عدد ۸

1868217_965

برچسبی که در این تصویر می‌بینید عدد ۵ رقمی است که با عدد ۸ شروع می‌شود؛ یعنی این میوه از نظر ژنتیکی اصلاح شده است! پس توصیه می‌شود از خرید میوه‌هایی که با این عدد شروع می‌شوند جدا خودداری کنید.

کدهای ۴ رقمی با شروع ۳ و ۴

1868214_131

برچسب میوه با عدد ۴ رقمی که با عدد ۳ و ۴ شروع می‌شود به این معنی است که برای پرورش این میوه از کودهای شیمیایی استفاده شده و اگر فقط عدد ۴ قید شده باشد مفهومش این است که برای تولید محصول از کودهای حیوانی استفاده شده است.

 

منبع: دلتا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
دیدگاه
پربازدیدها
آخرین اخبار